21 вересня православні християни святкують перше свято нового церковного року Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці. Різдво – велике вселенське свято встановлене ще в сиву давнину. Перш існування світу діва Марія була обрана щоб врятувати рід людський. Для чудесного пришестя Бога в світ належало спочатку народитися тій, яка стала б матір’ю Бога та була б настільки чиста і непорочна, що виявилася б гідною втілити в своїй дівочій утробі безмежного і всюдисущого Бога.

Пресвята Діва Марія народилася в Назареті від Благочестивих батьків Іоакима і Ганни та була їх єдиною дочкою. Вона народилася завдяки їхнім молитвам, обітниці і благословенню Божому. Народження Марії принесло радість не тільки її батькам, а й усім людям, адже вона була призначена Богом, щоб бути матір’ю Сина Божого. Дівчинка росла і зміцнювалася, осяяна Божою благодаттю. Коли маленькій Марії виповнився рік від народження, Іоаким просив скликав священиків, книжників і старійшин  благословити Марію. А в три роки благочестиві батьки зібралися виконати свою обітницю віддати дитя на служіння Господу.

За церковними переказами відомо як пройшло Введення в храм пресвятої Діви. Марію одягли в найкрщий одяг і під звуки духовних піснеспівів проводжали в Єрусалимський храм для посвячення Богу. Ганок, що вів до Храму, складався з п’ятнадцяти ступеней за кількістю Псалмів, які священики співали на кожному ступені при вході в храм. Праведні Іоаким і Ганна поставили Марію на першу сходинку. Трирічна дівчинка сама дійшла до самої верхньої сходинки, де її зустрів і благословив первосвященик Захарія.

Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія вітає всіх християн і мирян з цим дивовижним святом. Нехай у Різдво Пресвятої Богородиці всі печалі і скорботи підуть геть, а Ваша душа наповниться безмежним щастям.