2 липня християни вшановують пам’ять одного із старозавітних пророків Іллі. Ім’я Ілля (кріпость Господня) визначило все його життя.

Святий пророк Ілля народився в місті Фесфія Галаадська за 900 років до Різдва Христового. З малих літ він присвятив себе Богові, поселився в пустелі й жив у молитві й суворому пості. В той час царем Ізраїлю був Ахав, найжорстокіший з правителів. Він змушував людей поклонятися ідолам.

Серед ізраїльських сміливців, які виступали проти ідолів був Ілля. Він ревно молився, закликав людей покаятися і повірити в Єдиного Бога. Бачачи духовну загибель свого народу, Ілля переконував царя навернутися, пророкував нещастя для народу, якщо той не схаменеться. Коли цар не послухався слів пророка, настала трирічна засуха, що спричинила голод у країні. І лише за молитвами святого пророка Іллі на спраглу землю знову впав дощ.

Ілля за своє життя зазнав чимало переслідувань від ідолопоклонників. Коли він збирався вмирати, то дізнався, що Бог живим забере його на небо. Так і сталося. Свідки бачили як з’явилася вогняна колісниця і ангели підняли Святого на небо. Саме так зображають Іллю іконописці – на вогненній колісниці, запряженій четвіркою крилатих коней, що возноситься в небеса.

Святі Отці вважають, що при кінці світу святий пророк Ілля ще повернеться на землю і помре мученицькою смертю за Божу справу. Цей другий прихід святого Іллі має підтвердження в словах самого Ісуса Христа, який сказав своїм учням, що «Ілля має прийти перше і знову все до ладу приведе» (Мр. 9, 12).