Дізнайтеся більше про життя і подвиги преподобного Даниїла Стовпника, який відзначається 11 грудня, в 28-му тижні після П’ятдесятниці. Від народження без імені до становлення символом віри – його вражаюча історія.

Життя і Служіння Святого, який став символом віри та чудес – молитва про заступництво.11 грудня за новоюліанським церковним календарем Православна церква відзначає 28-й тиждень після П’ятдесятниці (євангельські читання 30-го тижня), молитовно згадує:
•⁠ ⁠Преподобного Даниїла Стовпника (489 – 490).
•⁠ ⁠Преподобного Никона Сухого, Києво-Печерського, в Ближніх печерах (ХІІ).
•⁠ ⁠Мученика Миракса (VІІ).
•⁠ ⁠Святих мучеників Акепсія та Аїфала.
•⁠ ⁠Преподобного Луки Стовпника (бл. 970 – 980).

11 грудня, за новоюліанським церковним календарем, відзначається 28-й тиждень після П’ятдесятниці у Православній церкві. В цей день, молитовно згадуємо і вшановуємо ряд святих, зокрема преподобного Даниїла Стовпника.

Преподобний Даниїл народився в селі Віфара, поблизу міста Самосад в Месопотамії. Його народження стало відповіддю на молитви матері, Марфи, яка обіцяла присвятити сина Господу. Юнак, до п’яти років ростучи без імені, отримав своє ім’я випадковим чином, коли ігумен розгорнув свиток і випадково вибрав слова пророка Даниїла.

У 12 років Даниїл вирішив вступити в монастир, і хоч батьки благали ігумена залишити сина, він вирушив у подвижницьке життя. Його вибір дивував інших ченців, але преподобний продовжував свою місію.

Батьки, радісно дізнавшись про місцезнаходження сина, знову прийшли в монастир і благали ігумена постригти його в Ангельський чин. Урочисте подія відбулася у недільний день, але батькам було заборонено частіше відвідувати його.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Преподобний Даниїл дивував братію своїми подвигами. Знайомство зі святим Симеоном Стовпником передбачило майбутній стовпницький подвиг юного ченця. Даниїл разом з учнями пішов у Фракійську пустелю, де збудував стовп, на якому провів 33 роки.

Стовп Даниїла став місцем, куди збігалися люди, щоб отримати від нього допомогу та зцілення. Його служіння призвело до численних чудес, а сам преподобний помер у віці 80 років, залишивши незгаснувальний слід в історії православної церкви.

Молитва преподобному Даниїлу Стовпнику

О, благословенний та божественний отче наш Даниїле, ми восхваляємо величні подвиги твого життя – страждання, хвороби та спокуси, які ти переміг вірою. Величаємо дари Божої благодаті, які ти виявив багаточисленним хворим, страждаючим і грішникам, ведучи їх до спасіння. Ми пам’ятаємо тебе як мудрого наставника, що проповідував слово Господнє, яке каяттям змінило серця і навернуло душі на поклоніння Богу Нашому Ісусу Христу. Молимося до тебе: не забувай, блаженний отче, нашої віри в тебе та надії, яку ми покладаємо на тебе, стоячи навколішки перед святою твоєю іконою, де неперестанно підносимо молитви щирі та смиренні.

Будь добрим до нас, великий молитвеннику і чудотворче святий, будь завжди нашою утіхою, лікарем, помічником і заступником, наставником віри. Не промовчи за нас, просячи у Господа, щоб ми з терпінням і гідно подолали подвиг спасіння наших душ, дивлячись на тебе, святого нашого наставника, і жили благочестиво та праведно, в єдності духу, в єдності віри і любові в цьому світі; а в майбутньому ми мали б велику честь славити благодать і любов Єдиного, якого ми величаємо в Трійці, Бога Отця, Сина та Святого Духа, на віки віків. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія