7 травня – День пам’яті преподобної Єлизавети, яка віддавала своє життя служінню Богові та іншим. Єлизавета зцілювала тілесні і душевні недуги, просвітлювалась небесним світлом та творила чудеса. Її приклад надихає нас до милосердя та любові до ближнього і нагадує про важливість віри та служіння іншим.

Життя та приклад святої Єлизавети: символ віри та милосердя

7 травня – це день, коли православні християни святкують пам’ять преподобної Єлизавети. Ця жінка була вибрана на службу Богові ще з утроби матері, адже перед її народженням матері святої було явлено божественне одкровення, що від неї народиться дівчина, яка буде посудиною вибраною Святому Духові.

Єлизавета з дитинства була віддана на службу Богові і мала дар зцілювати не лише тілесні недуги, але й душевні. Вона була ігуменею жіночого монастиря і присвятила своє життя молитві та посту. Єлизавета дуже мало спала, і дуже часто посиленно молилась уночі. Одного разу, під час такої молитви, вона була осяяна і просвітлена світлом небесним.

За життя свята Єлизавета творила багато чудес. Вона зцілювала хворих, прокажених, німих, бісниватих, сліпців і проганяла злих духів. І після її смерті, багато чудес звершувалися навколо її гробу. Єлизавета стала покровителькою усіх, хто потребує зцілення від усіляких тілесних і душевних недуг.

Преподобна Єлизавета стала символом віри, милосердя та любові до ближнього. Її життєвий шлях вчить нас тому, як ми можемо служити Богові та людям, допомагаючи їм у їхніх потребах. Вона є прикладом того, що, незважаючи на труднощі та випробування, ми можемо пройти через них з міцним вірою та надією.

Свята Єлизавета – це не просто історична постать, а символ віри та милосердя, який і досі впливає на життя багатьох людей. Її життєвий приклад надихає нас до того, щоб служити іншим та допомагати тим, хто потребує нашої допомоги. Вона навчає нас, що милосердя і любов до ближнього є основою християнської віри і є невід’ємною частиною нашого життя.

Святковий день преподобної Єлизавети – це нагадування про те, що віра, милосердя та служіння іншим – це найважливіші цінності, які ми повинні втілювати в нашому житті. Ми повинні пам’ятати про її життєвий шлях та приклад і дотримуватися її прикладу в нашому житті. Цей день є часом для молитви, роздумів та самовдосконалення, а також для допомоги іншим та прояву милосердя.

Молитва до преподобної Єлизавети:

О преподобна матір наша Єлизавето, угоднице Божа, ти на землі багатьом стражданням підвязалась і в небесних обителях багато доброчинств придбала, моли Христа Бога нашого, щоб він надав нам одужання наших тілесних і душевних недугів, духовну благодать, щоб укріпив нашу віру, надію і любов, щоб розмножив наші добрі діла та простив нам наші гріхи, щоб ми були гідними милості Божої та твоєї благодаті. Молися за нас, преподобна матір наша, перед Престолом Божим, щоб він позбавив нас від усякого зла та напасті, дарував нам мир та достаток та сподобив нас вічних благ небесних. Молись за нас зі всіма святими, Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія