Архімандрит УПЦ (МП) Даниїл (Тарнавський) чомусь вирішив перейти в УАПЦ. Де, буквально за лічені дні став «за п`ять хвилин єпископом». Під тиском предстоятеля УАПЦ митрополита Макарія собор Тернопільської єпархії обрав його вікарним єпископом (за статутом УАПЦ кандидатури місцевих єпископів обираються на єпархіальних зборах).

А далі… понеслося! Спочатку клірик Тернопільської єпархії УАПЦ протоієрей Ігор Болюх поставив кандидату в єпископи питання: «Отець Даниїл – ви гей?». Архімандрит Даниїл, який в 20 років прийняв чернецтво, відповів у тому сенсі, що у ченця «немає орієнтації». Відповідь, звичайно, правильна. Але ні священиків, ні мирян Тернопільської єпархії УАПЦ вона не задовільнила. В результаті кілька вірян УАПЦ звернулося з відкритим листом до свого предстоятеля митрополита Макарія з проханням відкласти хіротонію архімандрита Даниїла.

Святителем і багаторічним наставником-покровителем архімандрита Даниїла – стверджують автори звернення, – був нинішній правлячий архієрей Хмельницької єпархії УПЦ митрополит Антоній (Фіалко). У 1991-1992 рр. Антоній (Фіалко) в сані єпископа перебував в УАПЦ, де, як стверджує Відкритий лист, «поширювалися вперті чутки стосовно його буцімто нетрадиційної сексуальної орієнтації». «Аналогічні за змістом чутки, – стверджують автори Відкритого листа – нажаль, поширюються і стосовно архімандрита Даниїла (Тарнавського). У мережі інтернет, а також серед духовенства Тернопільської Єпархії УАПЦ курсують чутки про те, що архімандрит Даниїл нібито є геєм. Дійшло до того, що питання стосовно можливої нетрадиційної сексуальної орієнтації було публічно поставлено архімандритові Даниїлові на засіданні Єпархіальних зборів Тернопільської Єпархії її кліриком».

Складно сказати, як розвивалася б подібна ситуація в УПЦ (МП) чи УПЦ КП. Але в УАПЦ, єпископат якої сьогодні змушений зважати на думку вірян, кандидату, публічно звинуваченому в содомії, довелося поспішно самоусунутись. 23 червня – в день проведення архієрейського собору УАПЦ в Києві, який, як планувалося, мав прийняти рішення про хіротонію скандального архімандрита, о. Даниїл раптово подав прохання про виведення його за штат Київської єпархії УАПЦ.

Що керувало архімандритом Даниїлом, коли він подав таке прохання? Сам архімандрит Даниїл пояснює свій вчинок тиском, якому, нібито, піддалася його сім’я. Але набагато правдоподібніше виглядає інше припущення. Архімандрит Даниїл і протегуючий йому митрополит Макарій, швидше за все, злякалися масштабного скандалу, в який би могла перетворитися хіротонія отця Даниїла. Адже ще зовсім недавно, 8 червня, архієрейський собор УАПЦ пікетувала група молоді, скандуючи: «Геть геїв у рясах!».

Щоби «працювати архімандритом», потрібно десь числитися. В УАПЦ отець Даниїл вже перебуває поза штатом. Лишається два варіанти: повернутися в УПЦ (МП) або податися в УПЦ КП. Друге – малоймовірно. Як показує досвід владики Віктора (Бедя), в УПЦ КП “біглих” кліриків МП приймають з великою обережністю і без будь-яких кар’єрних гарантій. Повернутися в УПЦ МП? Швидше за все, отець Даниїл так і вчинить. Адже митрополит Антоній (Фіалко) вже пообіцяв прийняти Тарнавського, якщо той повернеться: «а если он вернется, придет — примем его».

Питання тільки в тому чи додасть це авторитету УПЦ?.. Адже «цінний вантаж» з УАПЦ прибуде назад з грандіозною ганьбою – після публічних звинувачень в гомосексуалізмі і вимушеного виходу за штат.