Його Блаженству МАКАРІЮ, Митрополиту Київському і всієї України

Предстоятелю Української Автокефальної Православної Церкви

 

Українська Автокефальна Православна Церква — спадкоємниця Церкви-Мучениці Митрополита Василя Липківського, ієрархи якої були фізично знищені більшовицьким режимом. Пам’ятаючи про це, а також спираючись на слова апостола Павла про те, що єпископ мусить мати добре свідчення від зовнішніх (1 Тимофію, 3,7), просимо Ваше Блаженство зняти з порядку денного Архієрейського собору УАПЦ питання про висвяту у сан єпископа архімандрита Даниїла (Тарнавського).

Архімандрит Даниїл (Тарнавський) приєднався до УАПЦ 25 днів тому, перебуваючи до цього часу у складі Хмельницької Єпархії Московського Патріархату в Україні (так звана Українська Православна Церква). Зрозуміло, що впродовж 25 днів, які архімандрит Даниїл перебуває у складі нашої Церкви у нього не було можливості належним чином вивчити історію УАПЦ та інтегруватися у її життя. Таким чином йдеться про хіротонію особи, яка на даний момент є по суті випадковою для нашої Церкви. Крім того, час, який архімандрит Даниїл провів в УАПЦ (25 днів), був очевидно недостатнім для того, щоби архієреї, священство та вірні нашої Церкви могли скласти про нього належне уявлення та зрозуміти наскільки природнім та корисним для Автокефальної Церкви буде його перебування у сані єпископа, а тим паче — призначення на керівну посаду до Тернопільської Єпархії УАПЦ.

Викликає занепокоєння й опінія про особу Даниїла (Тарнавського), яка поширюється серед вірних Православної Церкви. Відомо, що святителем та довголітнім наставником-покровителем архімандрита Даниїла (який, за його власним висловом, прийняв чернецтво у 20 років) був митрополит Антоній (Фіалко) — колишній єпископ УАПЦ, який зрадив автокефалію та перейшов до складу Московського Патріархату, і про якого в нашій Церкві свого часу поширювалися вперті чутки стосовно його буцімто нетрадиційної сексуальної орієнтації. Аналогічні за змістом чутки, нажаль, поширюються і стосовно архімандрита Даниїла (Тарнавського). У мережі інтернет, а також серед духовенства Тернопільської Єпархії УАПЦ курсують чутки про те, що архімандрит Даниїл нібито є геєм. Дійшло до того, що питання стосовно можливої нетрадиційної сексуальної орієнтації було публічно поставлено архімандритові Даниїлові на засіданні Єпархіальних зборів Тернопільської Єпархії її кліриком.

Не менше тривогу викликає інформація про те, що архімандрит Даниїл (Тарнавський), ймовірно, приєднався до нашої Церкви не з ідейних, а з суто кар’єрних міркувань: щоби отримати тут бажаний єпископський сан, здобути який у нього не було можливості у Церкві, в якій він донедавна перебував.

Підсумовуючи все написане вище, просимо Ваше Блаженство відтермінувати розгляд питання про єпископську хіротонію архімандрита Даниїла (Тарнавського) до того часу, коли єпископат, священство та вірні нашої Церкви зможуть переконатися, що він дійсно гідний цього високого сану та дійсно інтегрувався у церковне життя УАПЦ.

Запевняємо Ваше Блаженство, що в разі, якщо у порушення апостольського слова та канонів Православної Церкви архімандрит Даниїл (Тарнавський) буде рукоположений у сан єпископа, представники української громадськості залишають за собою право ініціювати спеціальне журналістське розслідування стосовно його особи, результати якого будуть неодмінно оприлюднені й, можливо, зможуть зашкодити Вашому авторитету як Предстоятеля та авторитету Української Автокефальної Православної Церкви в цілому.

З належною повагою,

вірні УАПЦ:

Василь Андрійович Кравченко

Олександр Миколайович Мірошніченко

Тетяна Валеріївна Столова

Лариса Володимирівна Грінько

Наталія Михайлівна Шевчук,

працівники та волонтери Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія