Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” розірвав договір з Українською Православною Церквою (УПЦ) про користування державним майном Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Господарський суд Києва підтвердив законність цього рішення. У зв’язку з цим, з 7:00 11 серпня 2023 року тимчасово обмежено доступ до Нижньої лаври для відвідувачів, крім священиків, ченців та працівників чоловічого монастиря. Проведення богослужінь буде забезпечено в інших храмах заповідника.

Національний заповідник ухвалив рішення щодо доступу та богослужінь на території Києво-Печерської Лаври

9 березня 2023 року Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” в односторонньому порядку розірвав договір про безоплатне користування державним майном із Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (чоловічим монастирем) УПЦ. Отже, державне майно на території Нижньої лаври має повернутися у користування державі.

9 серпня 2023 року Господарський суд м. Києва визнав законним рішення Заповідника про розірвання цього договору.

Через системне перешкоджання роботі Заповідника щодо доступу до приміщень Нижньої лаври, з метою врегулювання визначених питань його адміністрацією ухвалено таке рішення (Наказ № 04-07/91 від 10.08.2023):

НАШ ТЕЛЕГРАМ

З 7:00 11 серпня 2023 року тимчасово припинити доступ на територію Нижньої лаври усіх відвідувачів (за винятком священиків, ченців та працівників чоловічого монастиря)

Для проведення богослужінь на території Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” буде відкрито:

1. Храм Прп. Сергія Радонезького 

2. Храм Прп. Агапіта Печерського

3. Храм Воскресіння Христового (“Афганська церква”) 

4. Храм Прпп. Антонія та Феодосія Печерських із Трапезною палатою

5. Успенський собор