Святіший Патріарх та Його Святість провели паломництво до Естонії, відвідали релігійні об’єкти, зустрілися з вірними та релігійними лідерами, а також взяли участь у місії в Будапешті, Угорщина.

Візит Вселенського Патріарха та Його Місія в Угорщині

Вселенський Патріарх на острові Хійумаа та зустрічі в Таллінні

А.Т. Панагіотіс вилетів повітрям вранці 18 вересня з аеропорту Пярну на острів Хійумаа, який належить І. Талліннській метрополії. Перед від’їздом зі священної єпархії Пярну і Сааре він здійснив паломництво до храму Богоявлення Господнього Сінді, де благословив зібраних вірних.

Під час свого перебування на лісистому острові виняткової природної краси Його Святість завжди супроводжував преп. Митрополит Таллінна та всієї Естонії пан Стефанос та члени його оточення відвідали I. Церкви в Куріште та Пускі, які він відкрив двері з нагоди її оновлення, а також громадську школу Копу, де Діяла церква. Також у Першому храмі Різдва Пресвятої Богородиці звершив Трисай за упокій душ жертв трагічної катастрофи в Лівії. У своєму слові Святіший Владика висловив скорботу з приводу того, що загинули люди, які пішли рятувати ближніх, висловив співчуття та співчуття їхнім родинам. Під час перебування на острові він мав зустріч з Едімом.

У вівторок, 19 вересня, вранці Патріарх після богослужіння на цвинтарі I. Церкви Пророка Геліоса в Мальвасте вилетів літаком до Таллінна, де після прибуття взяв участь у трапезі, влаштованій на його честь в. Екзох. Посол Турецької Республіки пані Башак Тюркоглу в офіційній резиденції Посольства за участю преосв. Митрополит Талліннський і всієї Естонії п. Стефанос, екз. Посол Грецької Республіки пан Георгіу Пападопулу та члени Патріаршої супроводу.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Опісля Святіший владика відчинив двері оновленої старовинної церкви Пресвятої Трійці Аракули та благословив громаду.

У другій половині дня того ж дня Патріарх відвідав римо-католицького архієпископа Філіпа Журдена на його осідку, а потім відправився до Лютеранського собору міста (Купольної церкви), де відбулася Екуменічна молитва за участю представників Естонської церкви. Ради Церков, під час якої виголосив промову. Після цього відбулася сердечна зустріч з Головою Ради лютеранським архієпископом Урмасом Вілмою та представниками інших християнських Церков, які беруть у ній участь.

Увечері Його Святість відправився до осідку Автономної Церкви Естонії, де поклонився митрополичій каплиці св. Платона та відвідав Офіси, де розміщені різні служби помісної Церкви, а також бібліотеку її Теологічний інститут. Одразу після цього він відвідав прощальну вечерю, яку влаштував на його честь преп. Митрополит пан Стефанос, який у своїй промові емоційно подякував Його Святості за візит, під час якого він очолив літургійні та інші заходи до сторіччя Автономії Естонської Церкви.

Його Святість привітав Його Святість, його співробітникам і вірним людям за працю, яку вони виконують, і він ще раз повторив, що Мати-Церква завжди контролюватиме та підтримуватиме Автономну Церкву Естонії. На запрошення Його Святості з короткою промовою від імені Патріаршої делегації виступив прп.

Митрополит Кідонійський пан Афінагор, який своєю промовою змалював курс і прогрес Естонської Церкви, підкресливши внесок Його Святості та Матері-Церкви, а також значний внесок і служіння преп. Митрополита пана Стефаноса щодо нинішнього плідного курсу помісної Церкви. Який своєю промовою змалював курс і розвиток Церкви Естонії, підкресливши внесок Його Святості та Матері-Церкви, а також значний внесок і служіння преп. Митрополита пана Стефаноса щодо нинішнього плідного курсу помісної Церкви. Який своєю промовою змалював курс і розвиток Церкви Естонії, підкресливши внесок Його Святості та Матері-Церкви, а також значний внесок і служіння преп. Митрополита пана Стефаноса щодо нинішнього плідного курсу помісної Церкви.

Вранці в середу, 20 вересня, Його Святість у супроводі Паносіола. М. Екклезіарх пан Аетіос, Директор Спеціальної Патріаршої Канцелярії, вилетів літаком, спеціальним рейсом, до Будапешта, де він відвідає офіційний візит.

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION