Патріарх Кирил, глава Російської православної церкви (РПЦ), у своїй проповіді в Троїце-Сєргієвій лаврі висловив негативне ставлення до політичної та духовної незалежності України. Він заявив, що існують сили, які намагаються “розділити Русь” і “відірвати православну Церкву в Україні від Московського патріархату”. Його проповідь свідчить про негативне ставлення до Православної Церкви України (ПЦУ) і прагнення відновити монополію РПЦ в Україні. Це свідчить про невизнання політичної та духовної незалежності України та інших пострадянських країн.

Проповідь патріарха Кирила розкриває його негативне ставлення до політичної та духовної незалежності України

У Троїце-Сєргієвій лаврі, після Літургії, патріарх Кирил виголосив проповідь, яка викликала обурення та критику у православних віруючих України. У своєму виступі, глава Російської православної церкви (РПЦ) засумнівався у духовній незалежності України та відверто висловив свою негативну думку про це – дурень думкою багатіє, а Кирило – УПЦ рятує.

Патріарх Кирил розпочав проповідь, заявивши про те, що деяким політичним силам вдалося “розділити Русь” і позбавити її єдності. Він також зазначив, що Російська православна церква залишається єдиною структурою, що утримує цю єдність. Проте, на його думку, навіть цій церкві заважають неназвані сили, які стараються “відірвати православну Церкву в Україні від Московського патріархату”.

Тим самим, патріарх Кирил знову заперечував повну духовну незалежність Української Православної Церкви (УПЦ) від РПЦ. Його проповідь включала порівняння надання автокефалії ПЦУ з розколами в історії та “більшовицькими гоніннями”. Він висловив надію на відновлення монополії РПЦ в Україні та об’єднання всіх православних церков “історичної Русі” під його лідерством.

Ця проповідь патріарха Кирила свідчить про його негативне ставлення до політичної та духовної незалежності України та інших пострадянських країн. Він вбачає їх як частину “Святої Русі” та намагається зберегти контроль над ними. Це викликає обурення та відразу серед тих, хто прагне справжньої незалежності та самоозначення кожної країни.

Україна, в свою чергу, продовжує розвивати свою національну та духовну самобутність, будуючи Православну Церкву України на чолі з її лідером митрополитом Епіфанієм, та зміцнює свої зв’язки з іншими православними церквами світу. Такі агресивні заяви патріарха Кирила на володіння Київською кафедрою, підкреслюють важливість просування незалежності та суверенітету України у всіх сферах, включаючи релігійну.

Кроки, що вживаються українськими віруючими та Православною Церквою України, показують рішучу волю до самостійності, а також потребу у зміцненні внутрішньої та міжнаціональної єдності. Прийняття автокефалії та формування власної автономної церковної структури є важливими кроками на шляху до духовного розвитку та самовизначення нації.

Патріарх Кирил, зі своїми істеричними заявами, лише підкреслює важливість незалежності та унікальності України, яка заслуговує на повне визнання та підтримку світового співтовариства.