19 липня відзначається пам’ять преподобного Сисоя Великого, ченця-відлюдника, який жив та трудився в єгипетській пустелі. Впродовж шістдесяти років пустельного подвигу він досяг високого рівня духовної чистоти та був обдарований чудотворними здібностями. Преподобний Сисой був символом смиренності, милосердя та глибокої співчутливості до ближніх. На момент смерті його обличчя засяяло, а перед відходом у вічність він відкрив своє зіркою Самого Господа.

Життя, духовність та спадщина преподобного Сисоя

19 липня згадується пам’ять преподобного Сисоя Великого.
Преподобний Сисой Великий († 429) був ченцем-відлюдником, трудився в Єгипетській пустелі в печері, освяченій молитовними працями його попередника – преподобного Антонія Великого. За шістдесят років пустельного подвигу преподобний Сисой досяг високої духовної чистоти і сприйняв дар чудотворення, так що одного разу навіть своєю молитвою повернув до життя померлого юнака.

Надзвичайно суворий до себе, преподобний Сисой був дуже милостивий і співчутливий до ближніх і приймав усіх з любов’ю. Тих, хто відвідував його, преподобний завжди насамперед навчав смиренності. Коли преподобний Сисой лежав на смертному одрі, учні, що оточували старця, побачили, що обличчя його засяяло. Вони спитали вмираючого, що він бачить. Авва Сисой відповів, що він бачить святих пророків і апостолів. Учні спитали, з ким преподобний розмовляє? Він сказав, що прийшли Ангели за його душею, а він просить їх дати йому ще хоч короткий час покаяння. “Тобі, отче, немає потреби покаяння”, – заперечили учні. Але преподобний Сисой, за своєю великою смиренністю, відповів: “Воістину я не знаю, чи я хоч розпочав моє покаяння”. Після цих слів обличчя святого авви засяяло так, що брати не наважувалися на нього дивитися. Преподобний встиг сказати їм, що бачить Самого Господа, і свята душа його відійшла до Царства Небесного.

Святий преподобний Сисой Великий,
ми звертаємось до тебе з покорою та сповненими вірою серцями.
Ти, який провів своє життя в пустелі,
трудився в молитві та покаянні,
досягнувши високої духовної чистоти,
і був обдарований чудотворними дарами.

Молимося, святий Сисой, прийми нашу молитву та благання.
Допоможи нам у наших потребах та скрутах,
особливо в цей важкий час, який ми переживаємо.
Заступайся за нас перед Господом,
Пролий Його милість та мир для нас.

О, святий Сисой, молитовнику та заступнику,
наша віра та надія покладається на тебе.
Будь нашим пристановищем і охоронцем у всіх небезпеках.
Просимо, даруй нам духовну силу і мир,

щоб ми змогли вірно служити Господу та братам нашим.

Преподобний Сисой Великий моли Бога за нас,
ми поклоняємося тобі і відчуваємо благодать твоєї святості.
Молимося, прийми наші прохання та потреби,
і допоможи нам на нашому духовному шляху.
Захищай нас і веди до вічної радості у Царстві Небесному. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія