У день пам’яті православна громада згадує життя та подвиги двох видатних святців IX століття. Святитель Косма і преподобний Авксентій, стоячи на захисті православної віри під час переслідувань з боку іконоборців, залишили незабутній слід в історії православ’я. Їх відданість і мужність є вічним натхненням для вірних.

Історія святителя Косми та преподобного Авксентія є прикладом непохитної віри

18 квітня день пам’яті святителя Косми, єпископа Халкідонського.

Четвер Великого канону. Прп. Іоана, учня прп. Григорія Декаполіта (820 – 850). Мчч. Віктора, Зотика, Зинона, Акиндина і Северіана (303). Свт. Косми, спов., єп. Халкидонського, і прп. Авксентія (815 – 820). Мч. Іоана Нового з Яніни (1526). Максимівської ікони Божої Матері (1299).

НАШ ТЕЛЕГРАМ

У день пам’яті святителя Косми, єпископа Халкідонського, православна громада згадує життя та подвиги двох видатних святців IX століття. Святитель Косма, народившись у Константинополі, віддав своє життя в захист православної віри, не підкоряючись тиску іконоборців. Разом з ним у цій благородній справі стояв преподобний Авксентій, який був його вірним помічником.

Життя святителя Косми і преподобного Авксентія було переповнене боротьбою за священність ікон у часи переслідувань з боку іконоборців. Навіть після заслання і вигнання з кафедри, вони залишилися твердими вірними православ’я і продовжували захищати свою віру до останнього дихання.

Історія святителя Косми та преподобного Авксентія є прикладом непохитної віри і готовності жертвувати за свої переконання. Їх відданість іконопоклонству нагадує нам про важливість збереження та захисту православної традиції та духовної спадщини.

У цей день ми вшановуємо пам’ять святителя Косми і преподобного Авксентія, які своїм життям і вірою служили Богу і правді. Їх зразок мужності і відданості залишається вічним натхненням для всіх православних християн.

Молитва до Святителя Косми, єпископа Халкідонського

Благословенний святитель Косма, чиє серце вогнем істини палало, ти, хто стоїть на передовій боротьби за віру, щедро вкладаючи свої молитви у служіння Богу, не вступивши на стежку зради та марнославства.

Твоє душевне світло сяє яскравіше, ніж нічні зірки, і твоя молитва, як жива ріка, несе надію та силу. Ти, хто витримав бурю гонінь і випробувань, лишився непохитним стовпом віри й милосердя.

О, великий святитель, допоможи нам знайти в собі силу, щоб стояти міцно на шляху праведності й любові, і, наслідуючи твій святительський приклад, не зневіритись в темряві, але йти з вірою, надією та благодаттю в серці. Амінь.

Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія