У соборі Кременця відбулося неповторне подія – визначний візит митрополита Луцького і Волинського Михаїла, під час якого вперше відбулося служіння українською мовою. Цей важливий крок сприяє об’єднанню та оновленню духовної традиції в регіоні.

Митрополит Луцький і Волинський відзначив перше урочисте служіння у соборі Святителя Миколая в Кременці, з’єднавши вірян словом рідної мови

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл здійснив визначний візит на Тернопільщину, де в соборі Святителя Миколая Чудотворця м. Кременця відбулася урочиста Божественна літургія. Цей храм, відзначений належністю до Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, став свідком історичної події – першого служіння рідною мовою після його повного входження до автокефальної Православної Церкви України.

6 грудня, в день угодника Божого Миколая, цей божественний обряд пройшов із особливою урочистістю та величчю, де разом із керуючим Тернопільською та Хмельницькою єпархіями, митрополитом Нестором та єпископом Павлом, присутні віряни об’єднали свої молитви.

У своїй проповіді високопреосвященний Митрополит Михаїл наголосив на важливості цієї події для міста Кременця, яке має особливе значення, розташоване поруч із Почаївською лаврою. Владика наголосив, що святий Почаїв і досі використовується церквою країни-агресора, підкреслюючи тим самим необхідність об’єднання вірян та подальшого захисту національної духовної спадщини.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Цей історичний момент став свідченням єдності віри та важливим кроком у зміцненні православної спільноти на Тернопільщині.