Військові капелани і священники освятили храм на честь Всіх Святих землі Української у Житомирі.

Подія об’єднала військове командування, архієреїв ПЦУ та вірян у спільній молитві за Україну

26 квітня 2025 року в Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова відбулася урочиста подія — освячення та відкриття Духовного центру — храму на честь Всіх Святих землі Української. Захід став знаковим кроком у розвитку духовного життя військовослужбовців.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

На запрошення начальника інституту полковника Андрія Слюсаренка на святкування прибули архієреї Православної Церкви України: Митрополит Вінницький і Барський Симеон, Митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, а також священики та капелани Житомирського гарнізону.

Чин освячення та святкову Божественну літургію очолив генеральний секретар Священного Синоду ПЦУ, керуючий Вінницько-Барською єпархією Митрополит Симеон.

Під час Літургії на Малому вході були відзначені церковними нагородами отці-капелани:

Протоієрей Іоан Сопронюк удостоєний права носіння паліці;

Ієрей Максим Роговець отримав право носіння наперсного хреста;

Ієрей Олексій Ковтонюк нагороджений правом носіння набедреника.

По завершенні богослужіння, на паперті храму, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, начальнику інституту полковнику Андрію Слюсаренку було вручено орден святого архістратига Божого Михаїла ІІ ступеня за вагомий внесок у створення Духовного центру. У своїй промові полковник Слюсаренко висловив щиру подяку всім, хто долучився до реалізації цього важливого проєкту, підкресливши жертовність, віру та відданість справі духовної підтримки військовослужбовців.

Освячення храму стало важливою подією не лише для Житомирського військового інституту, але й для всього регіону, засвідчивши незламний дух української армії, що черпає силу у вірі та традиціях.

ДЖЕРЕЛО