Під час зустрічі з послом Греції Предстоятель ПЦУ обговорив підтримку України, боротьбу з ідеологією «русского міра» та програми для студентів у Греції.
Зустріч у резиденції Митрополита Епіфанія торкнулася актуальних питань розвитку ПЦУ, єдності українців і міжнародної співпраці
2 грудня 2024 року Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Грецької Республіки в Україні Пантелісом Александросом Дімітракопулосом у своїй резиденції.
На початку зустрічі Предстоятель Православної Церкви України подякував народу та уряду Греції за підтримку України в умовах повномасштабного російського вторгнення. Він також розповів гостю про значення Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря в історії сучасної України.
Сторони торкнулися важливих питань, серед яких:
– європейський вектор розвитку України;
– церковна ситуація та діалог з православними, які ще не прийняли Томос про автокефалію;
– боротьба з ідеологією «русского міра», що довгий час впливала на свідомість українців.
Окрему увагу було приділено питанням співпраці в культурній та освітній сферах. Йшлося, зокрема, про програми для стажування студентів навчальних закладів ПЦУ у вищих навчальних закладах Греції.
Митрополит Епіфаній наголосив на важливості єднання українців навколо автокефальної Православної Церкви України. Він зазначив, що боротьба з провокаціями країни-агресора, яка намагається використовувати свою церковну структуру для впливу в Україні, є одним із пріоритетів.
«З Божою допомогою Україна досягне перемоги й справедливого миру. Весь демократичний світ не може програти одному кривавому тирану», — підкреслив Блаженнійший.
Зустріч підкреслила важливість підтримки з боку міжнародної спільноти та активізації культурного й освітнього співробітництва між Україною та Грецією.
Джерело: Українська Православна Церква/Православна Церква України
Соц.медіа