Митрополит Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України, засудив руйнування собору в Одесі як черговий прояв “сатанинської злоби” під час війни на території країни. Святилище, яке раніше служило духовним центром для міста та збирало вірних на молитву, піддалося атакам російської агресії, долучаючись до списку сотень українських храмів, пошкоджених чи зруйнованих внаслідок військових дій.

Сатанинська злоба поширюється: Собор в Одесі став ще однією жертвою війни: “З великою помпезністю в 2010 році цей собор відкривав очільник РПЦ Гундяєв. А нині ті, кого він надалі благословляє вести війну проти України, посилають ракети та інші знаряддя вбивства на Одесу, на інші міста й села України, щоби вбивати і руйнувати.
Благословення Гундяєва – то прокляття, слова його – виправдання беззаконня, і дії його – служіння імперії зла.
Співчуваю всім, хто сьогодні в Одесі постраждав від російської атаки. А всім, хто досі вважає Гундяєва духовним своїм вождем, особливо тут, в Україні – бажаю прозріти і нарешті припинити потурання злу, сказав митрополит Епіфаній.

Війна, яка накрила Україну, зробила не лише людські жертви та матеріальні збитки, але також належність до церковних споруд та духовних цінностей. Нині, у черговий раз, українці стикаються з прикладом “сатанинської злоби”, як описав цю ситуацію Предстоятель Православної Церкви України, митрополит Епіфаній.

Мова йде про руйнування собору в Одесі – духовної і архітектурної перлини південної України. Ця святиня, яка служила духовним центром для міста та збирала вірних на молитву, піддалася атакам російської агресії. Загалом, багато українських храмів зазнали руйнування чи пошкоджень під час конфлікту з Росією.

Митрополит Епіфаній з великим засмученням зазначив, що в 2010 році цей самий собор відкривав Гундяєв, очільник Російської Православної Церкви. І тепер ті ж самі люди, яких він благословляв на воєнні дії проти України, посилають смертельні ракети на Одесу та інші міста країни. Митрополит вважає, що Гундяєв підносить прокляття своїм благословенням, виправдовуючи беззаконня й незаконні вчинки, які слугують імперії зла.

Митрополит Епіфаній висловив співчуття тим, хто постраждав від російської атаки в Одесі. Водночас, він закликав всіх, хто досі довіряє та слідує Гундяєву як духовному лідеру, прозріти і зрозуміти істину про справжні мотиви та наслідки його дій. Влада України повинна припинити потурання злу та звернутися до єдиної дороги – до миру, добробуту та прославлення Бога.

Це гостре звернення митрополита є важливим нагадуванням про значення духовної спрямованості та захисту цінностей у непевних часах війни та конфліктів. Українці мають докласти зусиль для збереження своєї спадщини та оберігати духовність, яка дає силу утримуватись від злоби та ненависті.

Скажений час здійснювати атаки на своїх братів і сестер, нищити храми і пам’ятки, які сповнені духовної сили та історичного значення. Однак, спільними зусиллями можна змінити цю трагедію на перемогу добра, миру та єдності.

Митрополит Епіфаній закликає український народ та всіх вірних підтримати мирний шлях, щоб нинішня біда не стала вироком нашій майбутності. Треба стояти міцно на своїх землях, дивлячись на світ з вірою в Бога та з довірою до один одного. Бо саме в єдності і духовності лежить сила, яка здатна перемогти злобу та агресію, допомагаючи будувати краще та мирніше майбутнє.