Митрополит Православної Церкви України (ПЦУ) Олександр Драбинко заявив у етері Еспресо про свою стурбованість щодо майбутнього УПЦ. Він висловив переконання, що за керівництва митрополита Онуфрія Березовського церкву чекає деградація та розвал. Митрополит Олександр Драбинко наголосив на необхідності дій, спрямованих на врятування репутації церкви та її представників.

Митрополит Драбинко закликає до дій для врятування репутації церкви

Про це він заявив у етері Еспресо.

“Що буде з УПЦ під керівництвом митрополита Онуфрія? Якщо він навіть тепер, коли є ще певна можливість вхопитися хоч за спасительну шлюпку, є варіанти і на сьогодні, як можна було б врятувати хоча б рештки своєї духовної репутації як глави церкви, і врятувати своїх єпископів і священиків”, – зазначив він.

Драбинко вважає, що найкращим варіантом зараз було б зібрати після виступу Кирила архієрейський та помісний собори, засудити рішення Кирила, заявити про вихід, а не відмежування, як це було в Феофанії 27 травня 2022 року.

“Вихід з московського патріархату, почати почитати патріарха Варфоломія і просити в нього про вирішення їхнього канонічного статусу на цей день. Якщо не мають приєднуватися до помісної УПЦ під проводом митрополита Онуфрія – мають робити кроки щодо остаточного спасіння решток репутації, яка на сьогодні є”, – зазначає він.