Місцева влада Києва розглядає петицію щодо розриву всіх договорів, укладених між столицею та УПЦ МП. За заявою Київської міської ради, прийняття рішення може статися після прийняття законопроекту про заборону діяльності церков агресорів. УПЦ МП є предметом політичних дискусій в Україні після анексії Криму та початку війни на сході України.

Рішення може бути ухвалене після прийняття законопроекту про заборону діяльності церков агресорів.

Українська православна церква (УПЦ) стала предметом обговорення в Києві після того, як місцева влада підтримала петицію щодо розірвання всіх договорів, укладених між столицею та УПЦ Московського патріархату (УПЦ МП). За заявою Київської міської ради, прийняття рішення про розірвання цих договорів може статися після прийняття законопроекту про заборону церкви агресора Верховною радою України.

Електронна петиція, яка набрала необхідну кількість підписів, вимагала розірвання всіх договорів між Київрадою, КМДА, їхніми структурними підрозділами, підпорядкованими комунальними організаціями, установами і підприємствами, та УПЦ МП. За словами секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка, законопроект, що забороняє діяльність релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державах, що здійснюють агресію проти України, зможе допомогти в реалізації цього вимоги.

Зараз УПЦ МП є однією з двох провідних церков в Україні, разом із Православною церквою України (ПЦУ), яка була створена після того, як Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) і Українська автокефальна православна церква (УАПЦ) об’єдналися в одну церкву в 2018 році.

Протягом останніх років УПЦ МП стала предметом політичних дискусій в Україні, особливо після анексії Криму та початку війни на сході України. УПЦ МП була звинувачена у співпраці з російськими владами та підтримці проросійських сил в Україні. У той же час, прихильники УПЦ МП стверджують, що церква є незалежною від політики і зосереджена на духовному житті своїх прихожан.

Розірвання договорів між Києвом та УПЦ МП може мати значні наслідки для церкви, так як це може призвести до заборони діяльності церкви в столиці України.

Україна є суверенною державою зі свободою релігії та віросповідань, і заборона діяльності церков на підставі політичних переконань може порушити ці принципи. Проте, рішення щодо діяльності релігійних організацій повинні бути зроблені на основі законодавства та з урахуванням інтересів держави та громадян.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія