В статті досліджується важливість та сила молитви до великомученика Георгія Побідоносця як заступника воїнів. Звертаючись до святого, воїни прагнуть отримати духовну підтримку та надію на перемогу у випробуваннях бойових полів, одночасно відзначаючи символіку його заступництва та вічну боротьбу за добро та благополуччя.
Прославлений воїнами та шукачами захисту: Молитовник воїна до великомученика Георгія Побідоносця
У сучасному світі, де воїни стоять перед численними випробуваннями та викликами, звернення до віри та духовності може стати джерелом сили і надії. Одним з найпочатковіших і водночас могутніх звернень є молитва до святого великомученика Георгія Побідоносця – заступника воїнів. Його прониклива сутність і символіка відображають вічний пошук людства за захистом, перемогою та благополуччям.
Спільнота вірних звертається до святого великомученика Георгія з такими словами:
“О, всехвальний святий великомучениче і чудотворче Георгіє! Зглянься на нас швидкою твоєю допомогою і молися з нами і за нас до людинолюбного Бога…”
Ці слова відображають внутрішній стан та душевний стан, який мають в собі воїни, стоячи перед випробуваннями бойових полів. Вони звертаються до святого Георгія як до благодатного посередника між людством і Всевишнім.
Молитва просить Георгія:
“…щоб не осудив нас, грішних, за беззаконня наші, а сотворив з нами за великою Своєю милістю.”
Ці слова відображають покаяння та надію на милосердя Боже. Воїни свідомі своїх недосконалостей, але шукають відпущення через сприяння Георгія.
Молитва також просить:
“…щоб ми не перетворювали на зло добро, що дарується нам тобою від всещедрого Бога…”
В цих словах виявляється велика віра в благодать та бажання використовувати цю благодать для досягнення слави Божої. Воїни викликають святого Георгія, щоб підтримувати їх у виборі добра навіть в обставинах боротьби.
Серцеве закликання молитви:
“…щоб подав Він країні нашій, боголюбивому воїнству її і всім православним християнам на супротивників перемогу і щоб укріпив державу нашу постійним миром і благословенням.”
Цей заклик відображає колективне бажання захищати і зміцнювати державу, долучаючи до цього молитву і духовну подтримку. Він відображає надію на перемогу, сполучену з примиренням та миром.
Заключні слова молитви:
“…щоб ми прославляли Отця і Сина, і Святого Духа, і твоє сповідували заступництво нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.”
Ці заключні слова виражають віру в вічність духовної підтримки та благословення святого Георгія. Воїни вірять, що його заступництво буде постійним та вічним, допомагаючи їм знаходити силу і виправдання навіть у найскладніших моментах.
Молитва до великомученика Георгія Побідоносця є символом надії, сили та віри в перемогу добра. Вона втілює духовні прагнення воїнів до захисту, миру та благополуччя в їхній боротьбі.
Молитва до великомученика Георгія Побідоносця, заступника воїнів
О, всехвальний святий великомучениче і чудотворче Георгіє! Зглянься на нас швидкою твоєю допомогою і молися з нами і за нас до людинолюбного Бога, щоб не осудив нас, грішних, за беззаконня наші, а сотворив з нами за великою Своєю милістю. Не зневаж моління нашого, але виблагай нам у Христа і Бога нашого тихе і богоугодне життя, здоров’я ж душевне і тілесне, землі плодючість і в усьому достаток; і щоб ми не перетворювали на зло добро, що дарується нам тобою від всещедрого Бога, але на славу святого імені Його і на прославлення кріпкого твого заступництва, щоб подав Він країні нашій, боголюбивому воїнству її і всім православним християнам на супротивників перемогу і щоб укріпив державу нашу постійним миром і благословенням. Особливо ж щоб охороняв нас ополченням святих Своїх ангелів і щоб визволитися нам від диявола і неосудженими стати перед престолом Господа слави, щоб ми прославляли Отця і Сина, і Святого Духа, і твоє сповідували заступництво нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія
Соц.медіа