14 серпня відзначається свято Винесення Чесних Древ Животворчого Хреста Господнього, також відоме як Медовий Спас. Це давнє свято, встановлене через хвороби, що спалахували в серпні. Традиційно, частина Хреста виносилася та освячувалася, а у народі цей день пов’язаний з освяченням меду та зілля нового урожаю.

Відзначення Медового Спаса та освячення нового урожаю

14 серпня Церква відзначає свято – Винесення Чесних Древ Животворчого Хреста Господнього (1-ий спас).

Це свято було встановлено у Константинополі через часті випадки різних хвороб, які виникали у серпні. Тому на початку цього місяця священнослужителі виносили частину чесного і животворчого Хреста Господнього з царської скарбниці, покладали на святому престолі Святої Софії Константинопольської, а потім носили його по вулицях міста, звершуючи молебні, з проханням про позбавлення міста від недуг.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

У народі це свято називають Медовий Спас. Цього дня у храмах освячують мед нового урожаю та зілля. Як відомо, раніше не було багатьох ліків, хворих лікували травами, які обов’язково освячували в храмах. Цей звичай зберігся й до наших днів: люди приходять у церкву з букетом лікарських рослин, що символізує людську вдячність Творцеві та віру у те, що все в руках Божих.