8 червня відзначається день пам’яті преподобного Іоана Психаїта, який жив і прославився на початку IX століття. Він віддав своє життя служінню Богу, виганяючи бісів та зцілюючи хвороби. У часи, коли єресь іконоборців набирала силу, преподобний відстоював шанування святих ікон і викривав гонителів. Це привело до його заслання, де він зазнав багато страждань, але не змінив своїх переконань.

Життя та подвиги преподобного Іоана Психаїта, захисника святих ікон: Молитва до святого

8 червня відзначається день пам’яті преподобного Іоана Психаїта, видатної постаті раннього християнства, який служив Богу та людям у складний період іконоборчеських сутичок. Живши на перетині VIII і IX століть, преподобний Іоан Психаїт відзначився святим життям, вирізняючись своїми незвичайними дарами та сміливим ставленням до політичних та релігійних протиріч.

За юних років Іоан Психаїт покинув світ та вступив у чернецтво в Психаїтській Лаврі, розташованій на передмісті Константинополя. Цей вибір він зробив, прагнучи знайти глибший духовний зв’язок з Богом та віддати своє життя служінню людям. Протягом свого братерства Іоан Психаїт отримав від Бога особливий дар – виганяти бісів та зцілювати хвороби, чим надихав оточуючих на велику віру та покаяння.

Але тогочасна епоха була пронизана іконоборством – рухом, що заперечував шанування святих ікон і змагався з ними. Преподобного Іоана Психаїта не минала ця хвиля переслідувань. Його привели на допит, сподіваючись відмовити його від віри та змусити писати зречення. Але Іоан, замість того, щоб згодитись з примусом, викрив гонителів, засудивши імператора Лева Ісавра, підкресливши його єретичні погляди.

Ця рішуча відповідь преподобного виявилася його останнім актом віри. За ці слова преподобного Іоана Психаїта було вислано на заслання за вироком, де його чекала непроста доля. Він зазнав багато лиха від іконоборців та зневажання за свою непохитну віру, але його дух не склонився. Він помер, лишивши світло своєї святості, яке досі вдихає надію і вдосконалює серця віруючих.

Сьогодні, в день пам’яті преподобного Іоана Психаїта, ми вшановуємо його життя та подвиги. Він став прикладом відданості Богу, сили волі та безкомпромісності у вірі. Його життя є нагадуванням про важливість захисту духовних цінностей і віри, навіть у найскладніших часах. Нехай преподобний Іоан Психаїт стане для нас великим духовним наставником і підтримкою, вкрай необхідною в нашому сучасному світі.

Молитва до преподобного Іоана Психаїта:

О, преподобний Іоане Психаїте,
Слуга Божий і заступнику наш!
Ми звертаємось до тебе зі смиренням і надією,
Бо ти був обраний Богом для великих справ.

Ти, який жив у часи спокус і переслідувань,
Підтримував віру та засвідчував правду.
Твоїм даром було виганяти зло та зцілювати хворих,
І ти став світлом для тих, хто потребує духовного відновлення.

Ми благаємо тебе, преподобний Іоане,
Будь нашим посередником перед престолом Божим.
Моли за нас і за наші потреби,
Допоможи нам у відчутті Божої благодаті.

Насильників душ та тіла ти обличав,
Сміливо ставився до неправди та хибних доктрин.
Вперед, преподобний, вступай за нас у боротьбу,
Щоб ми могли побороти злобу і знайти благодать.

І навчи нас, преподобний Іоане, смиренній праці та терпінню,
Щоб ми могли наслідувати твої добрі вчинки.
Дай нам сили і надію у нашому подвигу,
І нехай твоя святість вічно нас огортає.

Преподобний Іоане Психаїте, моли Бога за нас.
Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія