24 лютого 2021 року, в шосту річницю з дня упокоєння Блаженнішого Митрополита Мефодія (Кудрякова) Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви (2000-2015) родина вікопомного Владики – племінник Валерій з дружиною Оленою та доньками Олександрою і Людмилою, відвідали Спасо-Преображенський собор м. Києва та Меморіальний Музей Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана).

Після Божественної літургії та панахиди в Богоявленському приділі собору, яку очолив духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко), гостям була проведена екскурсія по собору та музею.

У виставковому залі представлені особисті речі Блаженнішого Митрополита Володимира з його робочого кабінету у резиденції на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

В експозиції представлені портрети матері Його Блаженства – Феодосії Іванівни Сабодан та картини, що прикрашали особисті покої.

Експозиція включає особисті речі Його Блаженства, якими він користувався у щоденному житті.

Є предмети, що характеризують Київського Архіпастиря як творчу людину. В експозиції представлений «Заповіт» Т. Шевченка, творчість якого особливо надихала Блаженнішого Владику, а також портрет Кобзаря XX ст. У вітрині можна побачити збірку віршів авторства Митрополита Володимира із дарчим підписом («самвидав» XX ст.).

Окреме місце в експозиції виділене для панагій Блаженнішого Митрополита Володимира. Тут можна побачити набір срібних, позолочених панагій, нагрудних хрестів та декілька нагород Блаженнішого.

У виставковому залі представлені архієрейські богослужбові облачення з ризниці Блаженнішого Митрополита Володимира. В експозиції представлені митри Блаженнішого Митрополита Володимира.

На манекенах вдягнене богослужбове облачення – сакос, омофор та палиця.

Окрім богослужбового вбрання в експозиції представлено одяг, що слугував Його Блаженству у позабогослужбовий час. Впізнаваний елемент митрополичого вбрання – білий клобук.

У ризницях традиційно зберігають коштовне церковне начиння та богослужбові книги. Серед експонатів – напрестольне Євангеліє XVIII ст., Копія Пересопницького Євангелія – визначної рукописної пам’ятки староукраїнської мови та мистецтва XVI століття.

Завершує експозицію серія фотографій та листів із особистого архіву Митрополита Володимира та декілька відзнак і нагород.

«Позиція Блаженнійшого Володимира (Сабодана)  і позиція Блаженнійшого Мефодія (Кудрякова)  базувалися на дуже простому фундаменті – рани, завдані розколом, не можна зцілити насильством. Зло породжує зло, і боротися з ним можна лише любов’ю. Любов’ю і терпінням.  Думаю, що цей принцип Митрополит Мефодій проніс через усі роки свого керування УАПЦ, застосовуючи його до вирішення як загальноцерковних, так і приватних питань. І ці канони були, є і будуть. Вони засновані самим Господом і вірними його учнями, служителями церкви. І Блаженнійший Митрополит Володимир (Сабодан), і Предстоятель УАПЦ Блаженнійший Митрополит Мефодій (Кудряков) були щирими прихильниками відновлення церковної єдності і намагалися за життя цю єдність прискорити…» – наголосила Наталія Шевчук голова Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія, яка супроводжувала рідних Його Блаженства.

Гості подякували за цікаву та змістовну екскурсію протодиякону отцю Димитрію та поділились живими спогадами про життя Митрополита Мефодія (Кудрякова).

Пресслужба Фонду пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія