У цій статті описується життєвий та духовний шлях Митрополита Київського і всієї України Мефодія (Кудрякова), який був Предстоятелем Української Автокефальної Православної Церкви. В статті згадується про його активну боротьбу за права людини, підтримку мирного взаєморозуміння між українцями, а також про його глибоку віру та простоту. Стаття закликає нас пам’ятати Митрополита Мефодія як видатну людину та підтримувати його спадок.

Пам’яті Митрополита Мефодія – видатного релігійного діяча та патріота, який підтримував культурну та національну ідентичність українців.

Вісім років тому, 24 лютого 2015 року, помер Митрополит Київський і всієї України Мефодій (Кудряков). Це велика втрата для Української Автокефальної Православної Церкви та всіх українців, які поважали та любили його як вірного слугу Божого та видатного релігійного діяча.

Владика Мефодій народився 11 березня 1949 року на Тернопільщині. Був одним із засновників та активістів автокефалії Української Церкви, вельми працелюбною, скромною і сильною особистістю.

Його Блаженству судилося очолити Українську Автокефальну Православну Церкву і прийняти титул Митрополита Київського і всієї України. Відтоді владика став авторитетною постаттю українського церковного життя. Він був засновником і духовним наставником численних монастирів та семінарій, займався розвитком церковного освітнього та культурного життя в Україні.

Українська Православна Церква під керівництвом Митрополита Мефодія займалася не лише духовним життям вірян, а й активно підтримувала національну культуру та ідентичність українців. Він був незламним у своїй підтримці автокефалії Української Церкви, яку офіційно проголосили вже після його смерті 2018 року.

Митрополит Мефодій відомий своєю людяністю та чуйністю до проблем народу. Він активно виступав проти будь-яких форм насильства та несправедливості, підтримував українських вільнодумців та активістів, захисників прав людини. Також він допомагав людям, які постраждали внаслідок військових дій та інших кризових ситуацій в Україні.

Митрополит Мефодій запам’ятався своєю глибокою вірою та простотою. Його проповіді завжди були сповнені любові та милосердя, він завжди наголошував на важливості взаємодії між людьми та боротьби зі злом.

Після смерті Митрополита Мефодія Автокефальна Українська Православна Церква втратила одного з найвидатніших своїх лідерів. Його спадкоємці продовжують його роботу та зберігають його спадок, поклавши свої зусилля передусім на підтримку мирного та шанобливого ставлення між православними в Україні.

Вісім років минуло з того часу, як Митрополит Мефодій пішов з життя, але його любов та благословення не покинули нас. Сьогодні ми згадуємо та пам’ятаємо його як вірного слугу Божого, видатного діяча, Людину з великої літери. Його дух буде з нами завжди, а його праця та спадок збережемо на довгі роки.

«У цей день ми молимося, щоби на небесах, предстоячи перед Престолом Господнім, він молився за нас, підносив свої святительські руки, просив і благав у Господа дарувати мир і справедливу перемогу Україні. Владика Мефодій любив людей, любив Бога, Церкву та Україну. І кривду, яку терпів багатостраждальний український народ, він брав дуже близько до серця. Сьогодні його живе серце розривалось би від болю, дивлячись, скільки тисяч молодих людей добровільно поклали свої життя на вівтар Батьківщини, захищаючи Україну від підступного ворога. Так сталося, що 24 лютого – день не тільки втрати Предстоятеля для церкви, а тепер ще й страшна дата для кожного українця, бо Росія звіроломно напала і нищить Україну», – сказала Наталія Михайлівна Шевчук, голова Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія, звертаючись до присутніх після панахиди.

Офіційні новини фонду Мефодія – mefodiy.org.ua