Стаття містить заклик Митрополита Мефодія Кудрякова щодо збереження єдності в Українській автокефальній православній церкві (УАПЦ) у разі його смерті або недієздатності як Предстоятеля. Він також закликає єпископат УАПЦ дотримуватися усталеної практики поминання імені Вселенського Патріарха під час богослужінь, щоб продовжити співпрацю з ним та підтримати повноту православ’я з боку УАПЦ. Далі Митрополит Мефодій пропонує розглянути можливість встановлення синодальної форми управління в УАПЦ на основі канонічної моделі Елладської Православної Церкви. Він також підтримує довголітній курс на встановлення співпраці з Вселенським Патріархатом та закликає до діалогу про об’єднання з єпископатом УПЦ Київського Патріархату та україноцентричною частиною єпископату УПЦ, але тільки з канонічним благословенням Вселенського Патріарха. Нарешті, Митрополит Мефодій закликає до збереження вірності стратегічній меті автокефального руху в Україні, а саме до створення помісної Церкви з патріаршою формою управління, якої достойна Київська Митрополія.

ЗАПОВІТ

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духу!

На випадок моєї смерті, або можливої недієздатності як Предстоятеля, благословляю єпископат УАПЦ зберігати братську єдність, обрати поміж себе достойну кандидатуру на посаду Місцеблюстителя Київського Митрополичого Престолу та в подальшому:

  • неухильно дотримуватися усталеної у нашій Церкві практики поминання імені Вселенського Патріарха під час Божественної Літургії та за іншими священними богослужіннями, вважаючи таке поминання видимою ознакою канонічного спілкування зі Вселенським Константинопольським Престолом, а через нього – з усією повнотою православ’я з боку УАПЦ;
  • з метою утвердження особливих канонічних зв’язків УАПЦ з Церквою-Матір’ю (Вселенським Патріархатом) розглянути доцільність синодальної форми управління в УАПЦ на основі канонічної моделі Елладської Православної Церкви (на чолі Церкви стоїть Священний Синод, що складається з усіх єпархіальних архиєреїв; Архиєпископ Афінський є Предстоятелем Священного Синоду тощо).
  • продовжити довголітній курс УАПЦ на встановлення співпричастя зі Вселенським Патріархатом шляхом входження нашої Церкви як цілісної структури до складу цього Патріархату (на прийнятних для Церкви-Матері умовах);
  • продовжити діалог з єпископатом УПЦ Київського Патріархату та україноцентричною частиною єпископату УПЦ (на чолі з митроп. Олександром Драбинко) про об’єднання в єдину помісну та канонічно визнану Вселенським Православ’ям Православну Церкву, але не приймати рішень щодо поєднання з іншими православними юрисдикціями в Україні без канонічного благословення Його Всесвятості Всесвятішого Патріарха Вселенського Варфоломія;
  • зберегти вірність стратегічній меті автокефального руху в Україні – остаточному створенню помісної Церкви з патріаршою формою управління, якої, без сумніву, достойна древня Київська Митрополія.

На цьому нелегкому шляху до нашої спільної та священної мети нехай збереже вас, мої брати та співслужителі, Сам Благий Господь. Амінь.

Митрополит Київський і всієї України

Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви

Київ, 1-го лютого 2015 р. Б.

Офіційни новини Митрополит Київський і всієї України Мефодій Кудряков Предстоятель УАПЦ- mefodiy.org.ua