Відкривайте таємниці Густинської ікони Пресвятої Богородиці, що датується незапам’ятним часом. Вона пережила рухливу історію, підкреслена чудесами, та надихає шанувальників своєю величчю та вродою.

Прославлена ікона з Густинського монастиря, приховане скарбницею чудес

Густинська ікона Божої Матері знаходиться в Троїцькій церкві Густинського монастиря, поблизу міста Прилук. Час появи цієї ікони невідомий, але вважають, що вона вельми стародавнього походження. Густинська ікона Пресвятої БогородиціУ літописі Густинського монастиря збереглася звістка, що вже в 1670 р. ця ікона була відома всюди як прославлена багатьма чудовими знаменнями.

Спочатку св. ікона стояла над колодязем, а потім, після багатьох явлених чудес і зцілень, перенесена до самого монастиря. У літній час Густинську ікону поміщають в іконостасі Троїцької церкви, ліворуч від царських врат, а в зимовий час її переносять звідси в тепліше приміщення, в трапезну церкву Воскресіння Христова. По суботах перед нею звершується урочистий молебень з акафістом, до якого стікаються численні шанувальники св. ікони.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Щорічно, коли на монастирській площі буває ярмарок, ікону виносять з церкви, обходять з нею навколо всього ярмарку і ставлять в спеціально для того облаштованій каплиці, в якій вона і залишається до кінця ярмаркового торгу. Тому Густинська Смоленська ікона називається також “Ярмарковою”.

Розміри цієї ікони значні: у вишину вона має 1 аршин 13 і 1/2 вершки, а завширшки – 1 аршин 2 і 1/4 вершка. Старанністю шанувальників, вона давно вже прикрашена срібною позолоченою ризою.

Молитва до образу Божої Матері, іменованої “Густинська «Одигітрія»:

“Пречиста Мати Божа, Густинська Одигітріє, обрана заступнице для православних. Смиренно стоячи перед образом Твоєї святої ікони, ми звертаємось до Тебе з нашими молитвами. Визнаючи себе вірними Православної Церкви. Ти розглядаєш наші життя, як земні квіти. Ти бачиш наші сльози, подібно до роси вранішньої, і як сонце, Твоє благословенне проміння розігріває наші серця. Пречиста Владичице, дозволь Твоїм благодатним рукам доторкнутися нас, немов охоронними крилами огорни, захисти від гріховних вчинків і думок. Звертаючись до Тебе, Густинська іконо, ми благаємо про зцілення душевних і тілесних недугів, а також виражаємо подяку за Твою постійну материнську опіку. Ти — наша покровителька не лише на землі, а й у небі, не лише в розумінні, а й у вірі. Визволи нас від злого, відвідай нас у години скорботи, підтримай у наших починаннях і даруй спокій нашим душам. Амінь.”

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія