Духовенство УПЦ МП вирішило підтримати військових та вразити громадкість, модним експериментом, перезувавшись в український піксель та шолом. Стаття розглядає історію цього несподіваного образу та його роль у піарі палаючої УПЦ МП.

Священні особи української церкви МП обрали нестандартний шлях для піару та підтримки військових ЗСУ

Всім відомо, що церковний одяг завжди був символом духовності та покори, але, схоже, часи змінилися, і сьогоднішні священнослужителі УПЦ МП довели, що поклоніння модним трендам не обмежується лише глянцевими журналами. Нещодавно ми стали свідками вражаючої модної революції у світі духовенства – митрополити перезувалися в український комуфляж на ходу, а це, безумовно, найяскравіший приклад змішання релігійної душі і моди.

Згадавши про війну на другий рік її тривалості, ці поціновувачі гаспадіна Кіріла і щирі молитвенники МП так і не дочекались “своїх”, а тому вирішили внести вклад у військову моду, переформатувавши себе у стильних обіймах українського комуфляжу для фото в кращих традиціях РПЦ. Помічено, що з кожною подорожжю на передову, їхні крісла в синодальних палатах стають більшими, інколи – навіть комуфляжними.

Відомо, що комуфляж – це одяг військових, але митрополити московської церкви вирішили підіграти Збройними Силами України бо земля під їхніми високопреосвященствами горить-палає тож треба рятувати свою святу дупу. І хоча немає жодних доказів, що молитви у комуфляжі та касці звучать ефективніше, ніж в звичайному образі, можливо, ці священнослужителі вірять, що Бог чи СБУ зверне на них увагу саме через цей модний образ справжнього духовного служителя-патріота. Хто б міг подумати, що носити віру на собі можна було буквально?

Коли ми чуємо про конфлікт на сході України, перш за все, ми думаємо про необхідність спеціально обладнаних позашляховиків-пікапів та розвідувальних дронів для ЗСУ. І ось тут на передову приходять московські митрополити, приносячи такі потрібні дорогоцінні речі. Можливо і справді, найкращий спосіб служити духовно – це засобами бронетехніки.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Але, безсумнівно, найкраще в цьому все те, що священнослужителі організовують концерти. Так, ви чуєте правильно. Московські попи заспівали перед українськими військовими та мешканцями прифронтових населених пунктів. Можливо, наступним кроком буде концерт під градами та артилерійськими обстрілами, або можливо, вони вже планують гастролі на Міжнародному музичному фестивалі під назвою “Звуки Війни.”

У підсумку, такі митрополити, як Августин, зробили справжній фешн-крок у світі духовенства УПЦ МП, перезуючись на ходу не тільки в комуфляж, а й патріотичне забарвлення змінюючи по-дорозі триколорні ризи на вишиванку кольору хакі. Наступним їхнім виступом може бути на подіумі на Тижні моди в Мілані. Насправді, хто ще, як не вони, заслуговує на піар за своєю участю в війні та стильному вбранні? Адже мода – це те, що рятує світ, або, принаймні, допомагає відчувати себе більш стильним, навіть на передовій.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія