Високопосвячена Божественна Літургія, очолена Г. Т. Панагіотісом Вселенським Патріархом к.ц. Варфоломієм, відбулася на Силіврійському Акрополі. У своєму зверненні, Патріарх висловив побажання про сприяння миру у світі та відзначив важливість вшанування святих і мучеників нашої православної віри.

Урочиста подія на батьківщині святого Нектарія: Вселенський Патріарх очолив Літургію в знак вшанування великого святого

Вселенський Патріарх у Силіврії, місці народження святителя Нектарія

“Він побажав, щоб у світі запанував мир, який, за його словами, «потрібен нам сьогодні більше, ніж будь-коли».

Г. Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх к.ц. Варфоломій очолив Божественну літургію, що відбулася сьогодні, у неділю, 12 листопада 2023 року, на Силіврійському Акрополі, що у Східній Фракії, на батьківщині святого Нектарія, з нагоди нещодавнього вшанування його пам’яті.

Преподобний Архієпископ Антидонос п. Нектарій, Паносіол. Архімандрит п. Варфоломей, ігумен 1-го монастиря Святої Гори Афон, екз. Посол пан Константінос Кутрас, Генеральний консул Греції в місті, Чесний. Роман Недільський, Генеральний консул України, Почесний. Пан Христодулос Мамсакос, мер Драми, лорди M.t.CHE, представники культурних і фракійських асоціацій з різних регіонів Греції, а також велика кількість паломників.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

У своєму слові Святіший владика звернувся до важливості вшанування святих і мучеників нашої православної віри, почитання їх святих мощей, їхніх свят і свят, зазначивши, що святі і мученики є взірцем для всіх нас і дають напрямок і призначення в нашому існуванні. Говорячи конкретно про преподобного Нектарія, він зазначив, що «він став сяючою зіркою світу, улюбленим святим православних, підтримкою і легендою вірних у життєвій боротьбі, даючи всебічні зцілення тим, хто звертається до його», і підкреслив, що «протягом всього свого земного життя святий наш був скромним виконавцем Божих заповідей, проповідником Євангелія словом і ділом, людиною, сповненою любові і доброти» . Згадавши про славну паломницьку церкву, відбудовану на Егіні, де святий прожив останні роки свого життя і де знаходиться його гробниця, Патріарх нагадав, що «у «Праксині» його класифікації в Агіологіоні с. Церква підпорядкована Святому і Священному Синоду Вселенського Патріархату (20 квітня 1961 р.), святий Нектарій характеризується як «чесність і святість життя, що вирізняється, і прообраз і підкреслення чесноти, і стриманості, і доброзичливості, самопроявлення, життя і навіть після смерті заслуговується дар чудодійної енергії від Бога” “.

І Його Святість продовжив:

«Особливо хочемо піднести харизматичне прощення святого, який у своєму житті зазнав наклепів, переслідувань, заздрості та нестерпних принижень. Прощення і несправедливість святого супроводжувалися смиренням, лагідністю, гнівом і молитвою за своїх гонителів, за прикладом Христа. Не тільки сам Нектарій Пентапольський був життям прощення, але й передавав тим, хто звертався до нього, любов до ближнього і готовність до прощення, силу для подолання суперечностей, для примирення і врегулювання. Не випадково фільм «Людина Божа», який висвітлив цей вимір особистості та духовності святого Нектарія, мав великий резонанс».

В іншому місці своєї промови Патріарх підкреслив, що «Святитель Нектарій був для своїх сучасників, залишається для нас і буде для всіх прийдешніх «знаком Божим» у світі, символом сили віри в Христос. З цією прихильністю святителя до Христа Спасителя пов’язана його шана і любов до Пресвятої Богородиці, яку він оспівує як «найвищу і найсвітлішу над небесами» і «величенну з ангелів». Шана Богородиці належить також святому Нектарію, функціям і вираженням віри в «святу таємницю» втіленої Божественної Ікономії. Образ Діви Марії з немовлям Христом на руках є підсумком нашої православної самосвідомості».

Його Святість звернувся з щирим привітанням до всіх паломників з Греції та до дітей святого міста Силіврія. «Ми впевнені, що тут чи деінде спочивають душі всіх силіврян, які жили в цьому благословенному місці і залишили свій слід, очікуючи воскресіння мертвих», – додав він і висловив своє Патріарше благоволення Преосв . Митрополиту Силіврійському пану Максиму за все, що він зробив під час свого душпастирювання, якому, як він нагадав, у квітні 2024 року виповнюється десятиліття. «Ви оживили цю історичну Провінцію, ви мобілізували силиврійців у всьому світі, ви прикрасили Митрополичий дім. з прекрасним і переважним натрієм Ви співпрацювали з місцевою владою, якій також дякуємо за підтримку, а також за дозвіл на проведення сьогоднішньої Божественної Літургії. За все це вітаємо тебе, святий брате, і просимо святителя Нектарія зміцнити твоє служіння, щоб воно приносило плід на славу Божу».

Завершуючи свою промову, він побажав, щоб Господь за заступництвом Богородиці і святителя Нектарія дарував здоров’я і всяке благословення згори всім і народам землі, миру і злагоди. «Сьогодні ми потребуємо цього миру більше, ніж будь-коли, тому що світ горить у серці Європи, на Близькому Сході та за його межами», – підсумував Його Святість.

З теплими словами до Вселенського Патріарха звернувся сільський митрополит Силіврійський, який особливо подякував усій місцевій владі за дозвіл і всебічну допомогу, яку вони надали для проведення Божественної Літургії та святкових заходів на території стародавнього Акрополя. Силіврії. Також митрополит п. Максим згадав про завершення 50-річчя протоієрея А.Ф. Святійшому Патріарху під час наступаючого Різдва Христового і підніс йому срібний диск із благоговійною присвятою. З коротким привітанням звернувся і Едім. Пан Ніколаос Цумбакіс, президент Фракійського Дому Кавала.

Потім культурні товариства з Греції представили програму традиційних пісень і танців. Після цього Патріарх у супроводі митрополита Силіврії, генерального консула Греції в місті та великої кількості вірних відвідав територію, яка ще кілька років тому була батьківщиною Святого Нектарія, а також дім митрополита, в якому вони поклонялися в каплиці Панагії Сілівріані та Святого Нектарія.

Фото: Нікос Папахрістоу, прес-служба

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION