Приблизно 40 громад у Тернопільській області вибрали Православну Церкву України, але їх перехід не може бути узаконений через блокування процесу на рівні державних структур. Обласна рада вимагає негайних рішучих дій, включаючи звільнення міністра юстиції та розірвання угоди з представниками Московського Патріархату щодо користування Лаврою. Робоча група також виявила грубі порушення законодавства щодо землі під Почаївською Лаврою та зловживань тимчасовими утримувачами споруд. Незалежно від того, що Православна Церква України набирає все більше прихильників, такі блокування процесу свідчать про неефективність діяльності влади та її неспроможність діяти у відповідності до вимог громадян.

“В першу чергу на засіданні сесії Тернопільської обласної ради ми проголосували звернення – звільнити міністра юстиції Дениса Малюськи, який блокує проведення акредитації державному реєстратору області” – зазначив голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.

Тернопільська обласна рада вимагає негайних рішучих дій щодо узаконення переходу громад до Православної Церкви України

Приблизно 40 громад у Тернопільській області перейшли до Православної Церкви України (ПЦУ), але державний реєстратор не може узаконити їх перехід. Тернопільська обласна рада вимагає негайних рішучих дій, оскільки процес блокується на рівні Міністерств юстиції та культури.

Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко заявив, що очевидно очільники Міністерств служать Московському Патріархату та структурам ФСБ. Обласна рада вимагає негайних рішучих дій та закликає до звільнення міністра юстиції Дениса Малюськи, який блокує проведення акредитації державному реєстратору області.

“Будемо працювати і надалі в цьому ж напрямку, приймати звернення, створювати і робочі групи, вивчати, звертатися до всіх органів влади з вимогою негайного прийняття рішень щодо передачі святині українській церкві і викорінення “руского міра” із нашої землі!” – зазначив голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.

Депутати Тернопільської обласної ради звернулися до міністра культури Олександра Ткаченка з вимогою розірвання угоди з представниками Московського Патріархату щодо користування Лаврою. Міністерство культури України є власником комплексу споруд і лише воно може припинити оренду.

Робоча група, створена на розпорядження Михайла Головка при Тернопільській обласній раді, виявила грубі порушення законодавства щодо незаконного використання землі під Почаївською Лаврою та ряд зловживань тимчасовими утримувачами споруд, тому підготувала ще цілий ряд звернень до органів державної влади щодо вирішення цієї проблеми.

Згідно зі статистикою, Православна Церква України набирає все більше прихильників в Україні. Однак, такі випадки, коли процес переходу громад до ПЦУ блокується на рівні державних структур, є досить поширеними. Вони свідчать про неефективність діяльності влади та її неспроможність діяти у відповідності до вимог часу та вимог громадян.

Українська Православна Церква/Православна Церква України стала офіційною релігійною організацією лише в 2018 році після того, як Українська Православна Церква Київського Патріархату та Українська Автокефальна Православна Церква об’єдналися. Втім, до цього дня, питання повного визнання автокефальної УПУ/ПЦУ українською державою залишається відкритим і актуальним.