Голова громадської організації “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” висловила підтримку молодих людей, які виступили проти Української Православної Церкви (Московського патріархату) в Тернополі. Наталія Шевчук стверджує, що це питання стало надзвичайно важливим у зв’язку з війною між Україною та Росією, оскільки воно стосується національної ідентичності та культурного досвіду України. Вона також закликає до діалогу та компромісу при вирішенні цієї проблеми, яка враховуватиме інтереси всіх сторін.

Голова громадської організації відстоює права молодих людей у протестах проти Української православної церкви (московського патріархату) в Тернополі та закликає до діалогу та компромісу

“Як голова громадської організації “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія”, повністю підтримую молодих людей, які взяли участь у протесті проти Української православної церкви (московського патріархату) в Тернополі. Ця проблема стала дуже гострою у зв’язку з війною, що кровоточить між Україною та Росією, і ми повинні знайти рішення, яке б враховувало і релігійний, і культурний, і політичний вимір.

Це питання не тільки стосується нашої національної незалежності та суверенітету, але й нашої ідентичності та культурного досвіду. Ми не можемо дозволити іншій країні чи силі втручатися у наші внутрішні справи через релігійний простір. Ми повинні мати право вирішувати свої релігійні питання самостійно, без будь-яких зовнішніх втручань.

Цілковито підтримую зусилля протестувальників звернути увагу влади на проблему існування московського патріархату на території України, та вимагаю, щоб ця проблема була вирішена шляхом діалогу та компромісу. Ми повинні шукати спільне рішення, яке б враховувало інтереси всіх сторін.

Я хочу привернути увагу до того, що молодь – це наша майбутнє, і я пишаюся, що вони виступають за свої права та свою ідентичність. Це важливо для збереження нашої національної ідентичності та забезпечення майбутнього нашої країни. Думаю, що тернопільська молодь має право на свободу віросповідання та на вільний вибір своєї церкви. Але разом з тим, ми повинні пам’ятати про те, що це питання має багато вимірів, і вирішення його потребує уважного вивчення всіх аспектів. Наприклад, ми повинні враховувати історичні, культурні та економічні фактори, які впливають на релігійну сферу.

У будь-якому разі, вирішення цього питання має бути здійснене шляхом діалогу та компромісу, які враховують інтереси всіх сторін. Нам потрібно шукати конструктивні рішення, які б забезпечили національну безпеку та збереження нашої ідентичності, а також сприяли процесу європейської інтеграції нашої країни. Це важлива проблема, і ми повинні приділити їй належну увагу та зосередитися на пошуку вирішення…” – заявила Наталія Шевчук.

Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія