У ніч з 6 на 7 липня 2023 року село Будятичі Волинської області стало свідком жахливого акту вандалізму, коли невідомі особи свідомо пошкодили образ Пресвятої Богородиці “Будятичівська”. Волинська єпархія УПЦ засуджує цей акт наруги над релігійними цінностями та закликає до спільної підтримки, поваги та співпраці у відновленні миру та взаєморозуміння в громаді.

Зловмисники скоїли злочин – знищивши ікону Пресвятої Богородиці “Будятичівської”

У ніч з 6 на 7 липня 2023 року село Будятичі Волинської області стало свідком жахливого акту вандалізму, коли невідомі особи свідомо пошкодили образ Пресвятої Богородиці “Будятичівська”. В результаті цього події, молитовна іконка, що мала велике духовне значення для вірян, була знищена, а поруч з нею розірвано молитву, що була прикріплена для вірян. Додатково, вхідні двері каплиці, розташованої поруч із джерелом, були знищені.

Володимир-Волинська єпархія УПЦ відзначає, що цей випадок вандалізму є одним із багатьох, які сталися в минулому. На жаль, зловмисники не раз вчиняли акти наруги над святинями, руйнуючи вікна каплиць та здійснюючи інші образливі дії для людей віруючих.

Такий акт вандалізму є неприпустимим, особливо в контексті воєнного часу, коли мир і спокій вже належать до найбільш цінних речей для нашої громади. Віряни та місцеві мешканці відчувають обурення та смуток перед цим актом неповаги до релігійних цінностей.

Слід зазначити, що такі випадки не відображають загальної поведінки до духовних цінностей нашого суспільства. Багато людей вірять у взаємоповагу та мирне співіснування різних релігійних спільнот. Такі акти вандалізму викликають обурення та розчарування серед громадськості.

Ми закликаємо правоохоронні органи докласти всіх зусиль для знайдення та притягнення винних осіб до відповідальності за свої дії. Це допоможе відновити віру в правосуддя та захист святинь.

У такі важкі часи, коли наше суспільство потребує єднання і співпраці, ми закликаємо всіх вірян та громадськість об’єднатися, виявити підтримку та повагу до релігійних цінностей та місць культу.

Нехай цей прикрий випадок вандалізму над святим образом виявиться останнім в налагодженні спокою, взаєморозуміння та злагоди серед усіх людей не зважаючи на національність, віровчення чи колір шкіри.