Святий образ з’явився відносно недавно — в минулому столітті. Точної інформації про час, місце чи автора, який написав прекрасний лик Приснодіви Марії, не збереглося. Перша поява святині відбулася на території нашої благословенної Батьківщини.

У цьому образі православні християни вбачають близьке серцю зображення Богородиці, Котра як «Єдина надія» подає зневіреним можливість вимолити спасіння безсмертної душі для себе і близьких.

У житті кожної людини бувають періоди особливої скорботи. І ось, коли зникає остання надія на поміч людську, Пресвята Владичиця являє своє заступництво. Цариця Небесна простягає людині руку допомоги і безнадійні за всіма земними законами буття ситуації вирішуються найдивовижнішим чином.

Перед іконою Заступниці роду християнського моляться у всіх життєвих потребах, але особливо у стані глибокого печалі. Існує безліч свідчень, що у щиросердній молитві перед цим благодатним образом Божа Матір допомагає швидко позбутися від алкогольної залежності і тютюнопаління.

Цей чудотворний образ знаходиться в храмі на честь ікони Богородиці «Спорителька хлібів», смт. Асканія-Нова на Херсонщині. Ще одна ікона «Безпорадних єдина Надія» (келійна святиня преподобного Амфілохія Почаївського) перебуває в жіночому скиту праведної Анни Городоцького Свято-Миколаївського жіночого монастиря в селі Онишківці, розташованому біля джерела святої Анни.