Вселенський Патріарх Варфоломій очолив Божественну Літургію на святі Успіння Пресвятої Богородиці у селі Агій Теодору з Імбро. Спільно з місцевими священиками та релігійними діячами, він висловив підтримку постраждалим від пожеж у Греції, Туреччині та Європі, а також звернув увагу на ситуацію в Україні.

Вселенський Патріарх Варфоломій служив Божественну Літургію на святі Успіння Пресвятої Богородиці

А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломей очолив Божественну Літургію, у середу, 23 серпня 2023 року, на свято Успіння Пресвятої Богородиці (Дев’ятидневка) у святковому храмі свого села Агій Теодору з Імбро.

З Його Святістю співслужив місцевий о. Митрополит Імброс і Тенедос п. Кирилос і прп. Первосвященики Канади пан Сотіріос, пан Кирило з Мошонісі та пан Хризостом з Мирона.

Священнослужителі та ченці, лорди M.t.X.E., офіційні особи Імбрійських асоціацій Афін і Салонік, а також багато віруючих відвідали церкву.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Божественне слово було проповідувано, слідуючи заклику Його Святості преп. Архієпископ Канади пан Сотіріос.

Наприкінці Божественної Літургії хресний хід стародавньої ікони Пресвятої Богородиці було перенесено від святкового храму до сусіднього І. храму Святого Георгія, де було звершено Артоклазію.

Після Відпусту Святійший владика побажав вірним, щоб їх охороняла Благодать Пресвятої Богородиці. «Нехай Благодать Богородиці осінить наш острів, два острови нашої Святої Митрополії, осінить наш Рід скрізь на землі, осінить все людство, цілий світ, а особливо центральну Європу, край України, де «На жаль, війна». вирує вже півтора року і кожен день чиняться злочини, буквально злочини з боку країни, яка вторглася в заможну сусідню православну країну», – підкреслив Його Святість, а в іншому місці своєї промови він ще раз подякував митрополиту провінції за ласку, з якою він балує Імброс і Тенедос. І він зробив висновок:«Я посилаю від Святого Георгія Святого Теодороса, з мого села, благословення, прихильність, любов, побажання нашим імбрійським і тенедійським братам по всьому світу, і з цієї нагоди я вітаю і дякую нашим двом великим імбрійським асоціаціям, Афінам і Салонікам. , за те, що вони роблять для нашої країни».

Напередодні Його Святість відслужив Вечірню свята, наприкінці якої, серед іншого, висловив підтримку постраждалим від руйнівних пожеж у Греції, Туреччині, а також у Європі загалом, де багато територій перебувають або нещодавно зіткнулися з вогненною пожежею.

У середу вдень Його Святість разом із супроводом вирушив з Імбро до міста.