Відвідавши церкву святого Нектарія Егінського та центр проведення таборів, Вселенський патріарх Варфоломій зустрівся з прихожанами та молоддю Фінської Православної церкви. Учасники події висловили підтримку Україні та вшанували жертв війни.

Варфоломій відвідав Фінляндію та спільноти Фінської Православної церкви

Програму візиту Його Всесвятість Вселенського патріарха Варфоломія до Фінляндії у суботу, 9 вересня 2023 року, продовжило відвідання церкви святого Нектарія Егінського у Клауккала, де патріарха зустріли прихожани ФПЦ зі всієї країни.

З Клауккала Його Всесвятість Вселенський патріарх вирушив у Центр проведення таборів Православного приходу Хельсінкі у Каунісніемі. Молодь вітала патріарха “Алеєю квітів”, що вела аж до самої церкви, де відбулася молебень. Під час молебня були виголошені прохання про мир в Україні та вшанування жертв війни. Високопревосходительство госпожа Ольга Діброва, Повноважний посол України в Фінляндії, виголосила рухливу промову, у якій подякувала Вселенському патріарху Варфоломію за осуд війни в Україні та допомогу, надану українському народу. Г-жа Діброва також подякувала Його Високопреосвященості Леву, Архієпископу Хельсінкі та всієї Фінляндії за послідовну та справедливу роботу з самого початку війни.

У своєму відповіді Його Всесвятість Вселенський патріарх Варфоломій звернувся до молоді, яка зібралася в Центрі проведення таборів:

“З усіх подій цього візиту це – найпрекрасніше. Тут зустрілися ми – йдучі, і ви — приходячі. З наших рук ви берете відповідальність за майбутнє Фінляндської Православної церкви. Мати-Церква – ваша опора до скінчення часів”.

Дітям та підліткам було вручено пам’ятний хрест від патріарха.

Його Всесвятість Вселенський патріарх разом з Його Високопреосвященством Архієпископом Левом та Високопревосходительством госпожою послою Ольгою Дібровою посадили Кримську липу в дворі Центру проведення таборів. В програмі візиту була спільна вечеря, після якої присутні приєдналися до кавової вечірки на березі озера.

НАШ ТЕЛЕГРАМ