Вселенський Патріарх Варфоломій знову підкреслив свою підтримку українському народу, який переживає складні випробування внаслідок війни з Російською Федерацією. Він привітав українську делегацію, яка відвідала Фанар у Стамбулі, та інформував Папу Франциска про ситуацію в Україні та боротьбу народу за свободу та територіальну цілісність. Патріарх нагадав про історичні зв’язки Константинопольської Церкви з українським народом та закликав до миру, єдності і відмови від насильства. Він також передав своє благословення та побажання швидкого відновлення миру та безпеки на батьківщині українцям.

Вселенський Патріарх Варфоломій висловлює підтримку Україні та закликає до миру і єдності

Підтримку Вселенського Патріархату дорогому українському народу, який зазнає важких випробувань нечестивою і диявольською війною, розв’язаною проти його Батьківщини з боку Російської Федерації, знову підкреслив А.Ф. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломій вітає у понеділок, 26 червня 2023 р., на Фанарі Посла України в Анкарі Вих. Василем Боднаром та Генеральним консулом в Едимі. Роман Недільський з Делегацією подружжя та дітей Послів України, які перебувають на службі в різних країнах світу.

Українська делегація, яка найближчими днями також відвідає Його Святість Папу Франциска, поінформувала Його Святість про ситуацію, що склалася в країні, та про боротьбу українського народу за свою свободу та захист територіальної цілісності та незалежності своєї Батьківщини.

Святіший Владика нагадав про багатовікові зв’язки Константинопольської Матері-Церкви з українським народом, за безпеку якого, за його словами, а також за панування миру він безперервно молиться з першої хвилини початку війни.

«Як віруючі в Христа, ми посилюємо наші молитви і повторюємо необхідність миру та єдності» , — сказав Патріарх і додав: «Жодна Церква і жоден християнин не можуть виправдати насильство в ім’я релігії. Справжні християни мають бути миротворцями, прагнучи примирення та солідарності, перетворюючи загрози на можливості через діалог. “

Насамкінець він попросив членів української делегації передати своїм рідним та всім українцям Патріарше благословення та батьківські побажання якнайшвидшого відновлення миру та безпеки на батьківщині.

Джерело – οικουμενικού πατριάρχ