Сповнене вірою життя святої Христини, народженої в багатій родині III століття, стало символом непохитної віри та страждань. Вона відмовилася від ідолопоклонства, знайшла істину віри в Єдиного Бога, і відмовилася від зречення, ставши жертвою жорстоких мук та виказанням тоталітарних владарів. Її стало відомою як символ відданості Христу та великої кількості навернутих до віри осіб.

Від багатої родини до мучениці за віру: шлях святої Христини у III столітті

Мучениця Христина жила в III столітті. Вона народилася в багатій родині. Батько її Урван був правителем міста Тіра. У віці 11 років дівчинка вирізнялася незвичайною красою, і багато хто хотів одружитися з нею. Однак батько Христини мріяв про те, щоб дочка стала жрицею. Для цього він помістив її в особливе приміщення, де поставив безліч золотих і срібних ідолів, і велів дочці палити перед ними фіміам. Дві рабині прислужували Христині.

У своїй самоті Христина стала замислюватися над тим, хто ж створив цей прекрасний світ? Зі своєї кімнати вона милувалася зоряним небом і поступово прийшла до думки про Єдиного Творця всього світу. Вона переконалася, що безголосі й бездушні ідоли, які стояли в її покоях, нічого не могли створити, оскільки самі були створені руками людини. Вона стала молитися Єдиному Богу зі сльозами, просячи Його відкрити Себе. Душа її розгоралася любов’ю до Невідомого Бога, вона все більше посилювала молитву, поєднуючи її з постом.

Одного разу Христина удостоїлася відвідин Ангела, який наставив її в істинній вірі в Христа, Спасителя світу. Ангел назвав її нареченою Христовою і провістив їй майбутній страдницький подвиг. Свята діва розбила всіх ідолів, що стояли біля неї, і викинула їх за вікно. Батько Христини Урван, відвідуючи свою дочку, запитав її, куди зникли ідоли? Христина мовчала. Тоді, закликавши рабинь, Урван дізнався від них правду. У гніві батько почав бити доньку по щоках. Свята діва спочатку мовчала, а потім відкрила батькові свою віру в Єдиного Істинного Бога і що своїми руками вона знищила ідолів. Тоді Урван наказав вбити всіх рабинь, які прислужували дочці, а Христину піддав жорстокому бичуванню і кинув у темницю. Дізнавшись про те, що трапилося, мати святої Христини зі сльозами прийшла до дочки, просячи її зректися Христа і повернутися до батьківських вірувань. Однак Христина залишилася непохитною. Другого дня Урван покликав доньку на суд і почав її вмовляти вклонитися богам, просити вибачення за свій гріх, але побачив тверде й непохитне її сповідання.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Мучителі прив’язали її до залізного колеса, під яким розвели вогонь. Тіло мучениці, повертаючись на колесі, обпікалося з усіх боків. Потім її кинули в темницю.

Ангел Божий з’явився вночі, зцілив її від ран і підкріпив їжею. Батько, побачивши її вранці неушкодженою, наказав втопити в морі. Але Ангел підтримав святу, камінь занурився, а Христина чудесно вийшла з води і з’явилася до свого батька. У жаху мучитель відніс це до дії чаклунства і вирішив на ранок стратити її. Вночі ж сам несподівано помер. Присланий на його місце інший правитель, Діон, покликав святу мученицю і також намагався схилити до зречення від Христа, але, бачачи її непохитну твердість, знову піддав жорстоким мукам. Свята мучениця Христина довго була в темниці. До неї стали проникати люди, і вона навертала їх до істинної віри в Христа. Так навернулося близько 3000 осіб.

На місце Діона прибув новий правитель Юліан і почав катувати святу. Після різних мук Юліан велів кинути її в розпечену піч і зачинити в ній. Через п’ять днів піч відкрили і знайшли мученицю живою і неушкодженою. Бачачи чудеса, що відбуваються, багато хто увірував у Христа Спасителя, а мучителі святу Христину зарубали мечем.

Молитва до святої Христини:

Свята Христино, велика мученице і вірна служителько Христова! Душею та тілом ти стояла перед викликами життя, не поступившись перед спокусами і переслідуваннями. Твоя непохитна віра та любов до Христа спонукають нас і сьогодні захоплюватися твоєю відвагою і рішучістю.

Молимо тебе, благословенна свята, прийми наші молитви та прохання. Просимо твого заступництва перед Престолом Божим, щоб ми також могли долати всі труднощі і віддати нашу життєву силу в служіння Господу.

Свята Христино, ти, хто через страждання і відданість долав жорстокість світу, моли Бога за нас, щоб він зміцнив нашу віру, допоміг пережити випробування та допустив нас до радості Царства Небесного.

Молитвами твоїми, свята мученице Христино, надійна посереднице перед Богом, просимо твоєї допомоги в наших потребах. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія