Дізнайтеся про життєвий шлях та незвичайну долю святих братів Бориса та Гліба, які відзначилися своєю жертовністю та великою духовною силою в часи випробувань. Вони прийняли мученицьку смерть, лишаючи вічний слід у історії української релігійної спадщини.

Мученицька Кончина Святих Князів Володимирського Роду

Святі Борис та Гліб – дуже важливі постаті у історії Української православної церкви. Ще з дитинства ці два брати виділялися своєю лагідністю та благочестям, але їх долі виявилися драматичними та жертовними.

Після смерті їхнього батька, святого князя Володимира, старший брат Святополк виявив заздрість до уваги та любові, якою користувалися Борис та Гліб. Він навіть вирішив позбутися своїх молодших братів, щоб заволодіти часткою спадщини.

Проте Борис був готовий підкоритися волі старшого брата та не противитися йому. Коли загроза смерті була найближче, він вирішив віддати себе у волю Божу та благав Господа про милосердя для Святополка.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Святі брати демонстрували надзвичайну вірність своїм релігійним переконанням і навіть у смертельний момент не стали чинити опір. Вони прийняли мученицьку кончину, проявивши героїчну мужність та глибоку духовність.

По смерті Бориса та Гліба, їхні могили стали місцем паломництва та молитовної віри. Ця подія викликала шанування та визнання церквою. Життя та кончина цих святих братів відобразили важливість віри, жертовності та милосердя, які навіть у найскладніших обставинах є невід’ємною частиною духовного спадщини Української православної церкви.

Молитва до святих Бориса і Гліба про захист та допомогу українському народу:

О, святі світлі мученики, що трудилися на Христовій ниві, і віру Христову по рідній землі, як золоте зерно, сіяли, і зі злої руки брата вашого окаянного погинули!
Молимо вас – будьте нам, вашому українському народові, оборонцями й опікунами святими.
Учиніть своєю властю святою і своїми молитвами перед небесним Отцем, щоб наш люд не зазнав ніколи шкоди від незгідливих рідних синів своїх і щоб окаянних між нами не було.
Благословіть нас, святі мученики за віру Христову, чесно жити, у братній злагоді до давньої сили й добра дійти та в добрій долі Господа нашого Ісуса Христа прославляти.
Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія