У останній день весни згадується святий Феодот Анкірський та сім мучениць-дів, які віддавали своє життя за віру в Христа. Феодот надавав притулок та допомагав переслідуваним християнам, ризикуючи власним життям. Вони стали символами сильної любові до ближніх і непохитної віри, нагадуючи нам про важливість виявлення глибокого кохання та вірності у житті.

Приклад християнської відданості та солідарності у часи переслідувань

У останній день весни Церква звертає свою увагу на пам’ять святого мученика Феодота Анкірського та сімох мучениць-дів, які виявили сильну любов до ближніх і непохитну віру в Христа. У часи страшних гонінь християн, Феодот та його супутники ризикували власним життям, допомагаючи та захищаючи співвірян. Їх велична жертва стала прикладом християнської відданості та солідарності.

Феодот, будучи таємним християнином, надавав притулок та допомагав переслідуваним вірянам у своєму готелі в місті Анкірі. Він не лише переховував їх, а й надавав проживання, харчування та підтримку усім потребуючим. Феодот також викуповував тіла померлих мучеників від язичників, щоб надати їм гідне християнське поховання, викликаючи на себе ризик власного життя.

У ці часи мучеництва також стали відомими сім дів: Олександра, Текуса, Фаїна, Клавдія, Єфросія, Матрона і Юлія. Вони віддавали свою віру Христові, несучи тяжкі катування, а після цього їхні тіла були кинуті у озеро, закріплені камінням. Феодот разом з родичем Поліхронієм та іншими християнами витягнув тіла мучениць і поховав їх належним чином.

Однак, коли язичники дізналися про це, вони спалили тіла святих мучениць. У ході подальших розслідувань і підозрілого стану, Феодота впіймали – Поліхроній, злякавшись покарання, видав його. Феодот добровільно з’явився перед правителем, відмовившись відректися від Христа, а натомість промовив викривальні слова про марноту язичництва та відстоював віру в Христа. За свою відданість святий зазнав страшних катувань і, після 15-денного ув’язнення та нових побиттів, був убитий у 303-му році.

Святий Феодот і сім мучениць-дів є нагадуванням про велику силу любові, яку може проявити людина навіть в найскладніших обставинах. Вони стали прикладом мужності, відданості та непохитної віри, що надихає нас і нині. Нехай їхні святі молитви допоможуть нам усім виявляти глибоке кохання до ближніх та зберігати непохитну віру в Христа у нашому житті.

Молитва до святого мученика Феодота:

О, святий мученику Феодоте, благодатю Божою обдарований і благодатію Святих Духів осяяний! Ти, як жертва любові і віри, пролив кров свою за Христа Господа нашого. Ми звертаємось до тебе з молитвою і смиренно просимо: помолися за нас грішних, які звертаються до тебе з надією і довірою.

Святий Феодоте, ти був прикладом відданості і мужності, світлим свідком Христової правди. Просимо твоєї благодаті і підтримки в наших випробуваннях і тягарах життя. Допоможи нам мати сильну віру і стійкість, коли зустрічаємо перешкоди і випробування на нашому шляху. Всеправедний святителю, заступнику і помічнику наш, умоли Господа нашого Ісуса Христа, щоб Він приніс нам духовну силу і благодать, щоб ми могли служити Йому і вірно виконувати Його заповіти.

Святий Феодоте, ти, хто взяв на себе мучеництво і катування заради своїх братів і сестер, моли Господа, щоб він дарував нам силу і милість, щоб виявляти любов до ближніх і готовність до самопожертви. Моли за наші душі і благослови наші родини та спільноти. Вчи нас, святий Феодоте, бути вірними учнями Христа, допомагати одне одному і ніколи не зраджувати нашої віри.

Святий мученику Феодоте, моли Господа нашого за нас грішних, щоб Він простирав Свою руку до нас, вибачивши наші гріхи і даруючи нам благодать для нашого духовного росту. Допоможи нам залишатися вірними своєму покликанню і прославляти Бога Своїми життями. Во Ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

Звертаючись до святого Феодота молитвою, ми прохаємо його заступництва перед Богом, маючи надію на отримання благодаті і духовної сили для наших потреб.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія