Президент України Володимир Зеленський зробив звернення до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, просивши розглянути питання про заміну міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка. Причиною цього звернення стали бюджетні обмеження та необхідність знаходження альтернативних джерел фінансування проєктів.
Зеленський звернувся до Шмигаля з проханням щодо звільнення міністра культури Ткаченка через бюджетні кошти
У четвер, 20 липня, президент України Володимир Зеленський заявив, що звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням розглянути заміну міністра культури Олександра Ткаченка.
У своєму вечірньому відеозверненні президент наголосив, що це пов’язано з бюджетними коштами.

«Я запропонував голові уряду два кроки. Перший: знайти позабюджетні кошти на проєкти, які зараз дійсно потрібні. У світі є люди, які можуть допомогти. Друге: попросив прем’єр-міністра розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики України», — заявив він.
Ткаченко поки не коментував таку пропозицію Зеленського.
Раніше міністр заявив, що вважає доречним надання понад 500 млн гривень зараз на завершення будівництва Національного музею Голодомору-геноциду.
Також він сказав, що на фінансування кіно Україна збирається витратити близько 400 мільйонів гривень. Так він прокоментував скандал через виділення мільйонів на серіали Санаторій Незабудка, смт Інгулець тощо під час війни. Він зазначив, «це нормально, що під час війни держава підтримує зокрема серіальне виробництво».

«Коли заходить питання про виділення коштів на культуру, у мене такий когнітивний дисонанс. З одного боку, ми повинні захищати і промотувати українську культуру, а з іншого — не виділяти на це державні кошти. Не можна все зробити тільки за рахунок донорів», — заявив Ткаченко.
23 червня під час візиту Ткаченка на Книжковий арсенал активісти влаштували акцію протесту. Вони принесли плакати з написами Ганьба, Ткаченку, геть з посади, Нам не потрібен міністр малорос, Розграбовані музеї — бездіяльність Ткаченка, Не бачиш причин? Побач.

Глава Мінкульту також запитав, які у протестувальників до нього претензії, і вони розповіли про проблеми з виїздом артистів за кордон і погану комунікацію його відомства. На це Ткаченко відповів, що «комунікація не найкраща», але що артисти все одно виїжджають, а відмову отримують ті, хто не став на облік. Також міністр заявив, що питання виїзду артистів за кордон не врегульовано на законодавчому рівні.
Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відповів на петицію із закликом звільнити Ткаченка, яка набрала понад 25 тисяч підписів, і заявив, що для цього немає підстав.
Соц.медіа