Генеральний секретар Світової ради церков (СРЦ) Рев. Проф. Д-р Джеррі Піллай висловлює своє сумління стосовно відкладення запланованого зустрічі круглого столу щодо України. Під час 11-ї Асамблеї СРЦ, що відбулася в 2022 році, була визнана важлива роль СРЦ у підтримці церков-членів у регіоні та сприянні діалогу у зв’язку з конфліктом в Україні. Проте, практичні і політичні перешкоди щодо участі Української Православної Церкви (УПЦ) та Православної Церкви України (ПЦУ) у цьому діалозі призвели до відкладення зустрічі. СРЦ виражає надію на зміну обставин і перспектив, яка зробить можливим проведення діалогу та пропонує свою готовність сприяти процесу миру в Україні та боротьбі з насильницькою війною.

Світова рада церков відкладає круглий стіл щодо України: Заява Генерального секретаря

Заява СВС щодо відкладення круглого столу щодо України
Генеральний секретар Світової ради церков (СРЦ) Рев. Проф. Д-р Джеррі Піллай щодо відкладення запланованої зустрічі круглого столу щодо України.

Генеральний секретар
11 жовтня 2023 року

Будівництво миру: Трансформація конфліктів та примирення
На фоні російського вторгнення в Україну 11-та Асамблея Світової ради церков (СРЦ), яка відбулася в Карлсруе, Німеччина, у вересні 2022 року, визнала, що “СРЦ має критичну роль у супроводі своїх церков-членів у регіоні, як майданчик і безпечний простір для зустрічей та діалогу з метою вирішення багатьох актуальних питань, які виникли в світі та для екуменічного руху через цей конфлікт”. Асамблея підтримала СРЦ у зусиллях сприяти діалогу через “круглі столи та інші формати, які можуть сприяти пошуку рішень для конфлікту та його наслідків”. Після цього лідерство СРЦ відвідало церкви в Україні та Російську Православну Церкву з метою забезпечити участь у процесі діалогу.

Отже, із глибоким сумом СРЦ було змушено відкласти заплановану початкову зустріч за круглим столом. На жаль, незважаючи на наші найкращі зусилля протягом цих місяців, практичні та політичні перешкоди щодо участі Української Православної Церкви (УПЦ) та Православної Церкви України (ПЦУ) як основних учасників у такому діалоговому процесі роблять наші плани недійсними наразі.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Ми продовжуємо вважати, що залучення як УПЦ, так і ПЦУ є невід’ємною основою для діалогового процесу, який ми уявляємо, для сприяння соціальній єдності серед народу України на їхньому шляху до вільної та незалежної нації, і для загального пошуку миру у глибоко розділеному та конфліктному світі.

Ми молимося, що Бог буде вести нас на шляху до миру і що обставини та погляди зміняться так, що діалог стане можливим. СРЦ завжди готовий збирати та сприяти такому діалогу, досліджувати інші можливі формати та співпрацювати через свої церков-члени заради миру в Україні, для повнішого втілення “речей, які сприяють миру”, і проти несумлінної насильницької війни.

Рев. Проф. Д-р Джеррі Піллай
Генеральний секретар
Світова рада церков

Джерело: oikoumene.org