На засіданні Комітету ЮНЕСКО з захисту культурної спадщини 15 грудня 2023 року ухвалено рішення включити п’ять нових об’єктів культурної спадщини України до Міжнародного переліку культурних цінностей, що перебувають під тимчасовим посиленим захистом. Рішення прийнято в контексті значущих втрат та пошкоджень внаслідок російської агресії, зокрема понад 10 000 ракет та безпілотників, які призвели до руйнування понад 870 пам’яток культурної спадщини

Комітет ЮНЕСКО включив нові об’єкти України в перелік під тимчасовим посиленим захистом, реагуючи на руйнування від російського вторгнення

ЮНЕСКО Розширює Захист Культурної Спадщини України в Умовах Російської Агресії

На засіданні Комітету ЮНЕСКО із захисту культурної спадщини 15 грудня 2023 року було затверджено рішення про внесення п’яти об’єктів культурної спадщини України до Міжнародного переліку культурних цінностей, які перебувають під тимчасовим посиленим захистом.

Серед нових об’єктів – дерев’яні церкви Карпат та інші архітектурні перлини в Одесі, Чернігові, Львівській та Закарпатській областях. Заступниця міністра культури та інформаційної політики, Анастасія Бондар, взяла участь у засіданні онлайн, підкресливши важливість розширення переліку об’єктів під посиленим захистом через російську агресію.

У своєму виступі вона зазначила, що російське вторгнення призвело до серйозних втрат у культурній інфраструктурі та руйнування пам’яток спадщини. Зазначено, що понад 10 000 ракет та безпілотників були випущені на Україну, призводячи до пошкоджень більш як 1700 об’єктів культурної інфраструктури та понад 870 пам’яток культурної спадщини.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Раніше, 7 вересня, ЮНЕСКО включило 20 об’єктів культурної спадщини України до Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом. Заступниця міністра закликала до спільної підтримки, вважаючи, що культурна спадщина є об’єднуючою силою в умовах, коли існує спроба розділити народ.