Доля митрополита Ізюмського та Куп’янського УПЦ МП Єлисея (Іванова), який благословляв колаборантів та під час війни їздив до Москви, стане індикатором і сигналом для всіх інших колаборантів у рясах. Про це написав речник ПЦУ архієпископ Чернігівський Євстратій (Зоря) на Фейсбуці.

«Всім, хто цікавиться релігійним виміром боротьби України з російською агресією, мабуть, варто зараз уважно слідкувати за тим, що робитиме цей діяч МПвУ – «митрополит Ізюмський і Куп’янський» Єлісєй Іванов. І де він опиниться. Втече за окупантами? Лишиться?», – пише Євстратій.

«Чи будуть його «відмивати» від очевидних фактів колаборантства у тій самій прачечній, де останніми місяцями так активно відмивають інших колаборантів, як от попа МП з Бородянки та подібних до нього? Чомусь мені здається, що доля цього Іванова буде певним індикатором і сигналом для всіх інших «іванових», – зазначив речник ПЦУ.

Він нагадав, що Єлисей після захоплення Ізюму рашистами їздив до москви, де зустрічався із московським патріархом. Також Єлисей відмовився виконувати рішення Собору УПЦ МП в Феофанії від 27 травня.

Священик УПЦ МП Андрій Пінчук, який домагається міжнародного трибуналу над Патріархом Кирилом, з «нетерпінням чекає», що арештують Єлісея.

«Пора вже спецслужбам та українському суду показати єрархам УПЦ, як робити не можна. Чи може хтось підказати, проти нього вже відкрита карна справа чи цих даних немає в публічному просторі?», – написав Пінчук у Фесбуці.

Так званий митрополит Ізюмський УПЦ МП розповідав російським пропагандистам про «допомогу з боку Москви». «Бог благословит вас, чтоб все было по милости Божией. Пусть Господь хранит вас и оберегает вас – самое главное. Спаси Господи!», – говорив у червні цього року митрополит Ізюмський Єлісей (Іванов Олег Олександрович) і благословив на «добрі справи» рашиста Віталія Ганчева.

Раніше Ганчев працював заступником начальника Дергачівського районного управління поліції. Ганчева рашисти призначили головою окупаційної російської адміністрації по харківській області.

Голова ГО «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» Наталія Шевчук прокоментувала виправдано емоційний пост речника ПЦУ Високопреосвященнійшого Архієпископа Євстратія (Зорі). Це особливо актуально у час нашестя рашистів в Україну. А саме – про колаборантів: де юре – Української Православної Церкви, де факто – Московської Церкви в Україні.

«Владика Євстратій відомий в церковному середовищі, як грамотний, досвідчений та надзвичайно ерудований архієрей Православної Церкви, за що менш здібні брати-архієреї його часто недолюблюють. Не можу не погодитись з кожним словом його Високопреосвященства щодо тесту на довіру архієреям та попам Московської Церкви в Україні. Та, перефразуючи слова самого владики Євстратія, вже по відношенню до ситуації в середині нашої церкви – Православної Церкви України, можна запитати: «Чи довго ще будуть «відмивати» від очевидних фактів колаборантства у пральні УПЦ/ПЦУ, як от, до прикладу, архієпископа ТИХОНА (Петранюка Тараса Івановича) та подібних до нього? Чомусь мені також здається, що доля архієрея-тихона є певним індикатором і сигналом для всіх інших «петранюків» в лоні вже нашої Церкви. Так чим саме наша Свята Церква України у ставленні до колаборантів відрізняється від УПЦ МП? Хотілось би вірити, що правдою і умінням визнавати свої помилки, хотілось би, Ваше Високопреосвященство, щоб не тільки ви демонстрували здібності до наук та хист вивчати іноземні мови у найкоротші терміни, а й наші студенти семінарій та академій – майбутнє нашої церкви, щоб ця молодь духовного фронту України зростала в умовах здорової конкуренції, а не наслідуючи отруйні звички окремих архієреїв, як то геїв, шахраїв, пияків та архієреїв-корупціонерів, для яких Церква не більше аніж прикриття. Тож, можливо, перш, ніж нишпорити по чужих пральнях, треба вже почати прати свою брудну білизну?» – зазначила Наталія Шевчук.

Прес-служба Фонду памяті Блаженнішого Митрополита Мефодія