28 травня 2023 року єпископ Московського патріархату Лука (Волчков) здійснив своє перше богослужіння в кафедральному соборі Різдва Христового Бердянської і Приморської єпархії, яка недавно була анексована Московською патріархією. Його назначення викликало суперечки в Православній Церкві України (УПЦ), зокрема щодо реакції УПЦ (МП) на служіння архієрея РПЦ на її території.

Лука звертається до вірян та викликає питання щодо реакції УПЦ (МП)

28 травня 2023 року єпископ Московського патріархату Лука (Волчков) провів перше богослужіння в кафедральному соборі Різдва Христового Бердянської і Приморської єпархії, яка нещодавно була анексована Московською патріархією.

При вході до собору єпископа зустрічали десятки вірян і священники. Після літургії єпископ Лука причастив жителів міста Бердянськ, які прийшли на службу, передають роспропагандисти.

“Сьогодні особливий день для мене особисто та всієї Бердянської і Приморської єпархії. Сьогодні на цій землі була відслужена перша божественна літургія… “, – сказав Лука, якого московський патріарх Кірілл призначив на тимчасове служіння в Бердянську, використовуючи окупацію міста.

Лука зазначив, що його назначили в Бердянськ на прохання духовенства і мирян єпархії.

Окупант в рясі висловив задоволення містом і попросив “молитися за патріарха Кіріла”.

16 травня Синод РПЦ анексував Бердянську єпархію УПЦ (МП), архієрей якої, за версією УПЦ (МП), перебуває на “лікуванні”. Керуючим єпархією РПЦ самовільно призначила єпископа Бронницького Луку, вікарія патріарха Московського.

Через анексію Бердянської єпархії Православна Церква України заявила про втрату незалежності УПЦ (МП). Крім того, Синод УПЦ (МП) ігнорував анексію РПЦ єпархії в Бердянську. Чи буде УПЦ (МП) ігнорувати служіння архієрея РПЦ на території своєї єпархії без благословення Онуфрія, що є порушенням канонів? Чи це рейдерське захоплення, чи є для УПЦ (МП) це щось “інше”?