Кожного року 1 грудня увесь світ відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день є нагадуванням про необхідність зупинити розповсюдження епідемії ВІЛ/СНІДу.

Україна за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу займає одне з перших місць у Східно-Європейському регіоні. Епідемія є особливим різновидом кризи, яку необхідно сприймати як надзвичайну ситуацію, подолати яку можна тільки спільними зусиллями.

Ми маємо чинити відповідально, турбуватися про себе й про інших. У цьому й полягає наше християнське покликання. Воно передбачає також протистояння злу та несправедливості, прагнення жити чесно та праведно, відповідальність за відношення до власного тіла та за особисте життя. Про це необхідно завжди пам`ятати.

Люди, що живуть з ВІЛ потребують поваги, довіри та щирого співчуття. Приймаючий підхід допомагає цим людям довіритися та розповісти про себе. А це значить, що той хто говорить і той, хто слухає, досягнуть більшого розуміння.

Тож ми як християни маємо турбуватися про те, аби люди, які живуть з ВІЛ/СНІД могли почувати себе гідними та важливими частинками суспільства, адже будь яка людина може надати підтримку, прийнявши людей, вражених ВІЛ-інфекцією, як повноцінних членів суспільства, даруючи їм надію і підтримку та являючи Божу любов до них. Навіть одне добре слово зможе допомогти людині зцілитися духовно та повернути до нормального життя.

В цей день ми підносимо свої молитви до Всемилостивого Господа за фізичне та духовне здоров’я всіх людей, що страждають від ВІЛ/СНІД, і просимо щоб Він дарував їм многії та благії літа!