Апостол Филип, уродженець Галілеї, відзначався глибоким знанням Святого Письма і вчинками чудес. Спростовуючи лжі та проповідуючи слово Боже, він став об’єктом неважких випробувань, але його віра і послух перед Господом призвели до чудесних результатів.

Дослідження життя і служіння апостола Филипа та виявлення його могили в руїнах древньої церкви

Цього дня особливо вшановуємо апостола Филипа (Пилипа).

Апостол, уродженець міста Віфсаїда в Галілеї, був глибоким знавцем Святого Письма. Правильно розуміючи сенс старозавітних пророцтв, чекав приходу Месії. На заклик Спасителя (Ів. 1:43) пішов за Ним. Про Филипа декілька разів згадується у Євангелії.

Після Вознесіння Господа проповідував Слово Боже в Галілеї, супроводжуючи казання чудесами. Так, він воскресив немовля, яке померло на руках у матері. З Галілеї попрямував до Греції і проповідував серед юдеїв, які переселилися туди. Деякі з них повідомили про це до Єрусалима, і звідти в Елладу прибули книжники на чолі з первосвященником для звинувачення апостола. Филип викрив його лжу. Коли ж первосвященник із супутниками почали хулити Господа й накинулися на апостола, то раптово осліпли. По його ж молитві всі прозріли, і, бачачи це диво, багато хто увірував у Христа. Апостол Филип поставив їм єпископа на ім’я Наркіс (якого зараховано до 70-ти апостолів).

Опісля знову подорожував, усюди здійснював чуда з молитвою, взиваючи до Господа. Потім прибув у Фрігію, в місто Гієраполь Фрігійський, де було багато язичницьких храмів, у тому числі присвячений зміям. Апостол Филип силою молитви убив небезпечного плазуна (його називали єхидною) і зцілив багатьох укушених. Зціленою була і дружина правителя міста Анфіпата, яка прийняла християнство. Дізнавшись про це, правитель Анфіпат наказав схопити Филипа, його сестру й апостола Варфоломія, який був з ними. За намовою жерців того храму Анфіпат наказав розіп’яти цих угодників, Филипа – вниз головою. У цей час стався землетрус, і всіх на судилищі засипало землею. На хресті Филип молився про порятунок від землетрусу. Бачачи, що відбувалося, народ увірував у Христа і став вимагати зняти з хреста апостолів. Варфоломія зняли ще живого. Отримавши звільнення, він охрестив гієрапольців і поставив їм єпископа.

Апостол Филип постраждав за Христа у 87 році. Поховали його на міському пагорбі, на тому місці побудували каплицю.

У 2011 році під час розкопок на південному заході Туреччини у фортеці Памуккале серед руїн древньої церкви, вірогідно, знайшли могилу святого Филипа. Професор Франческо Андріа стверджує, що про історичну достовірність свідчить облаштування гробниці та написи на ній. Мощі ж апостола перенесено до Рима ще в 560 р., де вони покояться й нині.
Цього дня – заговини на Різдвяний (Пилипів) піст.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Молитва до апостола Филипа:

Могутній апостоле Филипе,
Ти, що став слугою Слова Божого і присвятив своє життя служінню Христові, відчуваючи Його заклик. Молимося перед тобою з покорою і проханням прийди на допомогу у наших потребах. Надійний посланцю віри, допоможи нам зрозуміти сенс Святого Письма і завжди залишатися вірними Божим заповітам.

Просимо тебе, апостоле Филипе, освіти наші серця, як ти це зробив із першими християнами. Нехай твої молитви будуть нашим захистом і натхненням, а твій приклад відданості Христу допоможе нам служити Йому з невинністю та любов’ю.

Апостоле Филипе, молимо тебе за [вставте свої прохання тут], піднеси наші молитви перед престолом Божим. Нехай твоя благословенна душа буде нашим посередником перед Господом. Амінь.

Пресслужба- Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія