Актуальний виступ Вселенського Патріарха, де він наголосив не лише на важливості розуміння корінних причин, але і на необхідності практичних кроків у вирішенні проблеми біженців.

На Всесвітньому Форумі у Женеві Патріарх Варфоломій розкриває корінні причини та закликає до конкретних кроків у боротьбі з міграційною кризою

До обов’язку кожного християнина входить любов та турбота про свого ближнього – це було висловлено Вселенським Патріархом Варфоломієм у його виступі на Всесвітньому Форумі для біженців у Женеві. Він наголосив, що для християнина любов до ближнього не є вибором, рекомендацією або навіть вибором, але заповіддю.

“Як християнин, любов до мого ближнього – це не просто вибір, рекомендація чи навіть вибір, але це заповідь”, – підкреслив Патріарх на початку свого виступу. Він вказав, що всі повинні звертати увагу не лише на симптом, а саме на дослідження народів, але і на численні корінні причини цієї проблеми, такі як війна, хвороби, відсутність чистої води і їжі, кліматичні зміни та економічна нерівність, які перетворюють цілі континенти на пустелі місця смерті та змушують народи переселятися.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Патріарх наголосив, що всі, в більшому чи меншому обсязі, сприяли виникненню цих міграційних криз, і всі вони виграли за рахунок тих, хто страждає.

“Ми бачимо віддзеркалення суспільства, яке лише споживає і залишає за собою не тільки природні руїни, але й обломки людської душі. На жаль, ми продовжуємо знецінювати життя, закриваємо очі на правду. Якщо ми не змінимо свої дії радикально, якщо ми не припинимо незаконний транспорт зброї, торгівлю людьми, просування біологічної війни, не зупинемо скоєння злочинів проти людства та будь-яку форму зловживання проти втіленого образу Божого, тобто людини.”

Він також нагадав про спільний візит до Лесбосу у 2016 році разом із Папою Римським Франциском і Архієпископом Афінським та всієї Греції Ієронімом, де вони зустрілися з біженцями від війни, а також про зустріч із біженцями з України у 2022 році на кордонах Польщі, що були змушені тікати від війни в Україні. Він не забув також згадати про своїх родичів та друзів з рідного Імвросу, які розкидані по всьому світу після примусового виселення у 1964 році.

Підсумовуючи свій виступ, Вселенський Патріарх закликав всіх сприяти поширенню голосу біженців, стати їхніми захисниками та помічниками в умовах несправедливості.

“Отже, давайте подивимося за межі термінології: біженці-мігранти – ті, що шукають притулок – внутрішньо переміщені особи. Подивімося за межі колірної гами їхньої шкіри, їхнього віросповідання чи доктрини і погляньмо на очі людського творіння Бога, перетворюючи ці кризи в можливість будувати мости, виявляти практичну солідарність, доторку і трансформувати серця.”