У неділю, 15 жовтня 2023 року, Архієпископ Феофан Панайотіс Вселенський Патріарх Варфоломій відслужив Божественну літургію у Мадриді під час свого офіційного візиту до Іспанії. Ця подія відзначалася з нагоди 20-річчя заснування І. Митрополії та 50-річчя відкриття собору.

Історичний візит та важливі події в рамках офіційного візиту до Іспанії. Патріарх висловив підтримку українському народові, який переживає випробування через війну, і нагадав, що Вселенський Патріархат завжди засуджував цю війну як неприйнятну і диявольську!

Патріарша меса в I. Соборі святих апостола Андрія і великомученика Димитрія Мадридського

Сьогодні, у неділю, 15 жовтня 2023 року, Архієпископ Феофан Панайотіс Вселенський Патріарх Варфоломій відслужив Божественну літургію у І. Соборі Святих Апостола Андрія і Великомученика Димитрія в Мадриді. Це було однією із важливих подій в рамках його офіційного візиту до Мадрида, осідку I. Митрополії Іспанії та Португалії.

Священнодіячі преподобних Митрополитів Жерона Халкідонського п. Еммануїл, п. Ієрофей Лемносський і Агіос Євстратійський, п. Дімітріос із Франції, а також пастор п. Бессаріон і духовенство І. Митрополії брали участь у святому богослужінні, разом із вірянами різного походження – грецького, українського, румунського, болгарського та сербського.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Після літургії преподобний Митрополит Іспанії та Португалії привітав Вселенського Патріарха Варфоломія, висловивши радість та повагу від пастви, а також підкресливши історичне значення цього візиту. Ця подія відзначалася також з нагоди 20-річчя заснування І. Митрополії та 50-річчя відкриття собору. В цей день були нагороджені видатні особистості, серед яких протопресвітер Вселенського престолу Аедесимол та інші представники грецької діаспори.

Після цього Вселенський Патріарх Варфоломій звернувся до вірян, висловивши підтримку українському народові, який переживає випробування через війну, і нагадав, що Вселенський Патріархат завжди засуджував цю війну як неприйнятну і диявольську.

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION