А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломій по обіді понеділка, 11 вересня 2023 р., відвідав штаб-квартиру Першої Архиєпархії Фінляндії, де його сердечно прийняв преп. Архієпископ Гельсінкі та всієї Фінляндії пан Лев, в оточенні преп. Митрополити Куопіо та Карелії п. Арсеній та п. Ілія з Оулу та Феофіл. Єпископ Хаміни пан Сергіос разом із Секретарем Синоду Єпископів преп. Протоієрей п. Міхаель Сундквіст та представники Архиєпархії.

Після богослужіння Його Святості в архієпископській каплиці святих Якова і Катерини, він очолив урочисте засідання Синоду Єпископів Фінляндської Церкви, в якому митрополити, які супроводжували Його Святість, преп. з Кідонії пан Афінагор, з Іспанії та Португалії пан Віссаріос і з Перістері пан Григоріос.

У сердечному зверненні архієпископа Лева, який торкався історії Фінляндської Православної Церкви та її внеску сьогодні в сучасне суспільство цієї країни, Його Святість заперечив, підкресливши нерозривні зв’язки Фінляндської Церкви з Матір’ю-Церквою Константинополя. , від якої сто років тому отримала статус автономії.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Вранці того ж дня Його Святість взяв участь у сніданку з лідерами та представниками релігійних громад Фінляндії, перед якими він звернувся з розгорнутою промовою, пов’язаною з ініціативами Матері-Церкви щодо сприяння міжхристиянському та міжрелігійному діалогу. ( читати виступ тут ) . На початку свого звернення з нагоди 22-ї річниці терористичної атаки на вежі-близнюки Нью-Йорка Патріарх запросив присутніх вшанувати пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Пізніше Патріарх відвідав Фінський екологічний центр Халтія, де виступив на екологічному семінарі «Планета для молоді», організованому Архиєпархією Фінляндії для інформування православного духовенства та молоді країни. До Його Святості звернувся прот. Виступили архієпископ п. Лев, а потім Едим. Пан Вейкко Феодорофф, представник етнічної меншини скольт саамі, Еллогім. Професор пані Єва Фурман, генеральний секретар Національної комісії сталого розвитку Фінляндії, а також настоятель монастиря Валамос, Паносіол. Архімандрит п. Михаїл.

Патріарх у своїй промові згадав про зусилля Вселенського Патріархату привернути увагу світової громадської думки до необхідності захисту природного середовища та Божого Творіння в цілому (Читати промову тут ) .

Опісля на березі сусіднього озера відбулося освячення води, а згодом Святіший владика мав змогу пройтися стежками національного парку та ознайомитися з дикою флорою та фауною місцевості.

У понеділок ввечері у супроводі прп. Архієпископ Гельсінський і всієї Фінляндії, Патріарх взяв участь у обіді, організованому Православною громадою Гельсінкі.