У святковий день святителя Трифона, покровителя садівників, виноградарів і хліборобів, Вселенський Патріарх Варфоломій провів урочисту Літургію. В його промові він підкреслив важливість дбайливого відношення до кожної громади та висловив засудження нещодавнього нападу в римо-католицькій церкві Панагії Батирріакос.

Вселенський Патріарх Варфоломій очолив Божественну Літургію в Різдва Богородиці

Він зазначив у своєму виступі І.Н. Різдва Богородиці, Белградська брама, в місті

А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломей, очолив Божественну Літургію, сьогодні, у четвер, 1 лютого 2024 року, у свято святителя Трифона, покровителя садівників, виноградарів і хліборобів взагалі, в м. І.Н. Різдва Богородиці, Белградська брама, в місті. Наприкінці Божественної Літургії Преосвященніший владика освятив курені пам’яті святого та Паносола. Архімандрит пан Каїсаріос Хроніс, архіваріус Патріархату, прочитав екзорцизм святого Трифона, який читається в день його свята в садах і посівах.

Одразу після цього, у Залі громади, Його Святість, звертаючись до пастви, зазначив, що він відвідав цю крайню громаду регіону Іпсоматія, щоб продемонструвати, що Мати-Церква не недооцінює, не зневажає і не забуває жодного віруючого та будь-яку спільноту, навіть найвіддаленішу. і позбавили парафіян Громади.

«Адже чи не для малих і найменших прийшов Господь на землю? Як тоді Його Церква, яка є Його вічним продовженням, може виглядати нижчою від свого Господа? Як Він може ігнорувати тих, кого Сам називав Своїми братами, чи ті маленькі і незначущі для багатьох речі, які, однак, складають усе людське життя?

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Церква існує не для того, щоб засуджувати, а для того, щоб визволяти, не для того, щоб карати, а для того, щоб спасати. Він чекає на кожну зболену та змучену душу, щоб запропонувати йому розраду та казку. Він обіймає всіх без розрізнення, бо бачить у кожній людині унікальний і неповторний образ Бога. Таке послання сьогоднішнього свята Святого Трифона, покровителя начебто срібних хліборобів, садівників і виноградарів. Ніхто не забутий! Ніхто не звільнений від плану спасіння нашого Викупителя для всього людства! “

Вселенський Патріарх у своїй промові вкотре засудив нещодавній смертоносний напад, який стався в римо-католицькій церкві Панагії Батирріакос.

«Повторюємо засудження та суворий контроль Святої Великої Христової Церкви за зухвале вбивство одного з наших співгромадян, особливо в культовому місці, під час Божественної Літургії. З цієї точки зору ми висловлюємо щирі співчуття Вселенського Патріархату та особисто Матері Модерації родині загиблого, а також вітаємо місцеву владу за швидке вирішення цієї сумної справи. Це також був хрест, який були покликані підняти наші брати-католики, які жили там під Теофілом. Єпископ Массіміліано Палінуро, лише через кілька тижнів після вчинення ще одного жахливого акту: смертельного нападу на Великого імама мечеті Фатіх, знову в місці поклоніння, після закінчення вечірньої молитви.

Ці трагедії, які за короткий проміжок часу вразили християнську та мусульманську спільноту Польщі, стають для нас сумними нагадуваннями про обов’язок усіх нас не лише однозначно засуджувати будь-яку форму та прояв релігійного фундаменталізму, але й робити все, щоб запобігти Для цього достатньо усвідомити, що нам нема чого відокремлювати від наших братів інших конфесій чи релігій. Навпаки, є багато того, що нас об’єднує, головним є те, що життя кожної людини, незалежно від релігійних переконань, є чергуванням розп’яття та воскресіння моментів і днів. Саме ця зміна має зблизити нас, щоб ми могли отримувати один від одного підбадьорення, оптимізм, силу та надію, щоб сміливо протистояти неприємним ситуаціям, поки за ними будуть інші, виправні».

Завершуючи свою промову, він закликав членів Церковного комітету до злагодженої співпраці з інспектором регіону вищої освіти преп. Митрополит Силіврійський п. Максим, «який взірцево звершує своє богобоязливе почесне служіння, зберігає запалену свічку віри як у серцях і душах парафіян, так і на вівтарі цієї Церкви їхніх Отців, але й кожного іншого Святого Храму цього історичного і благословенного краю».

Раніше до Його Святості з теплими словами звернувся прот. Митрополит Силіврії, пан Максимос, підкреслюючи важливість Патріаршої присутності в громадах регіону Іпсоматія, а також у кожній громаді Святої Архиєпархії Константинополя, оскільки це заохочує та зміцнює духовенство та людей у ​​виконанні їхнього служіння.


Фото: Нікос Папахрістоу

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION