Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) звернулась із закликом зупинити обстріли міст і сіл України, стишити наступальні бойові дії хоча б на час Песаху, Рамадану та Великодня.

“Як представники релігійної спільноти України звертаємося з закликом хоча би на час священних для всіх трьох релігій днів зупинити обстріли міст і сіл України, стишити наступальні бойові дії”, – йдеться у заяві ВРЦіРО.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій висловила переконання, що за наявності бажання та доброї волі російська сторона в рамках триваючого переговорного процесу і контактів спільно з компетентними представниками України могли би досягнути домовленостей, які би забезпечили мирним мешканцям України можливість зустріти і відзначити священні дні без обстрілів та ризику для життя.

Цього року за західним церковним календарем 17 квітня, а за східним церковним календарем – 24 квітня, християни святкують Великдень. З вечора 15 квітня до вечора 23 квітня юдеї вшановують свято Песах. До кінця квітня мусульмани вшановують місяць посту Рамадан.

“Нехай Всевишній надихне мудрістю та милосердям всіх, від кого залежить вирішення цього питання”, – підсумували у зверненні.

Нагадаємо, раніше ВРЦіРО заявила, що обмін полоненими міг би стати вираженням доброї волі сторін.