Захист Української православної церкви, яка перебуває в єдності з Московським патріархатом, є темою внесеного проекту заяви до Держдуми РФ. Лідер Ліберально-демократичної партії Росії Леонід Слуцький виступив проти репресивної політики київського режиму стосовно УПЦ (МП), яку Росія захищає на міжнародному рівні. Проте, деякі представники УПЦ (МП) звинувачуються в пособництві з російським окупантом та колабораційній діяльності, тому багато людей виступають за незалежність від Москви та об’єднання з іншими православними церквами в Україні. Взаємовідносини УПЦ з Московським патріархатом завжди були складними, але Український парламент ухвалив закон, який дозволив створити автокефальну Українську православну церкву в 2018 році, яка була визнана іншими православними церквами, проте УПЦ (МП) продовжує підтримувати зв’язок з Москвою.

Лідер Ліберально-демократичної партії Росії Леонід Слуцький своєю заявою внесеною до Держдуми РФ, скоріше нашкодив, а ніж підтримав УПЦ (МП)
Недавно Держдума РФ внесла проект заяви щодо захисту Української православної церкви, яка перебуває в єдності з Московським патріархатом. Голова думського комітету з міжнародних справ і лідер Ліберально-демократичної партії Росії Леонід Слуцький заявив про нібито “репресивну політику київського режиму, спрямовану на знищення канонічної Української православної церкви”.
Це не перший раз, коли Росія виступає на захист УПЦ (МП) та звинувачує київський режим у репресіях проти цієї церкви. УПЦ (МП) намагається підтримувати свою незалежність, але досі підтримує зв’язок з Москвою. Росія захищає цю церкву на міжнародному рівні, а на сайті РПЦ керівники УПЦ (МП) досі у складі синоду РПЦ.
Проте, численні представники УПЦ (МП) звинувачувалися в пособництві з російським окупантом та колабораційній діяльності. Багато людей української православної церкви виступають за незалежність від Москви та об’єднання з іншими православними церквами в Україні.

Нещодавно глава Російської православної церкви патріарх Кіріл став на захист ченців та священнослужителів Києво-Печерської лаври, які зобов’язані були до 29 березня залишити стіни обителі. Це фактично визнає підпорядкованість УПЦ (МП) Москві і починає кампанію проти незалежності Української православної церкви.
Українська православна церква (УПЦ) має довгу історію в Україні, і її взаємовідносини з Московським патріархатом завжди були складними. Після отримання незалежності в 1991 році, українські православні віруючі стали вимагати створення національної православної церкви, але Московський патріархат відмовився від цієї ідеї і продовжував утримувати контроль над УПЦ.
У 2018 році Український парламент ухвалив закон, який дозволив створити автокефальну Українську православну церкву, яка була визнана іншими православними церквами. Проте, УПЦ (Московський патріархат) не прийняла цю ідею і продовжує існувати як регіональна церква зі зв’язками з Московським патріархатом.
На сьогоднішній день в Україні діє кілька православних церков, в тому числі і УПЦ (МП), але багато людей виступають за створення єдиної національної автокефальної церкви. Крім того, УПЦ (МП) звинувачується в пособництві з російським окупантом, що створює напруження в Україні та регіоні.
У будь-якому випадку, вирішення цього питання є складним і потребує діалогу між українськими православними віруючими та Московським патріархатом, а також підтримки інших православних церков і міжнародної спільноти.
Джерело – Фонд Блаженнішого Митрополита Мефодія
Соц.медіа