Дізнайтеся про таємниці Влахернської ікони, яка була знайдена в Єрусалимі століття тому та пов’язана з численними чудесами та захистом під час ворожих атак. Дійшовши до Константинополя, цей благословений образ став символом надії та опіки, а його заступництво виявилося вирішальним у складних часах.

Розкрийте історію святкування “Суботи Акафіста” та її вплив на Православну Церкву, а також дізнайтеся, як Влахернська ікона стала путівником до духовної перемоги і миру в житті вірних.

Звертайтеся до цього святого образу з молитвами за захист нашої країни та перемогу над ворогами. Молімось за мир і благословення, які дарує нам Пресвята Богородиця, наставниця і заступниця перед Господом.

Влахернська ікона Божої Матері: Могутній захисник та провідник до перемоги

Сьогодні ми звертаємо свої думки до великого дива – Влахернської ікони Божої Матері, яка була знайдена в Єрусалимі імператрицею Євдокією віками тому. Історія цієї святої ікони пов’язана з чудом та захистом, що спричинило заснування священного обряду в Православній Церкві.

Ця благословена ікона також відома як Одигітрія, що означає “Путівниця”. Завдяки її великій силі та заступництву, Вселенський Патріарх Сергій у 626 році обходив стіни Константинополя з молитвами під час блокади столиці ворогами. Імператриця Пульхерія поставила ікону у Влахернській церкві, де також була збережена чесна риза Богородиці.

Згадуючи перемоги, здобуті завдяки заступництву Пресвятої Діви, було встановлено щорічне свято Похвали Пресвятій Богородиці, відоме як “Субота Акафіста”. Спочатку святкування відбувалося лише у Влахернському храмі, але згодом стало загальним для всієї Православної Церкви.

Інші монастирі, зокрема преподобного Сави Освяченого та Студійський устав, також увійшли це свято в свої устави. Сьогодні це свято стало частиною Пісної Тріоді і служить для вшанування Пресвятої Богородиці в усьому християнському світі.

Окрім минулих перемог і захисту, Влахернська ікона залишається симболом надії та опіки для усіх, хто звертається до неї з молитвами. Цей святий образ визначається своєю дивовижною силою, яка допомагає вірним проходити через життєві випробування та знаходити мир і тішитися Божим благословенням.

Також, вшановуючи сьогодні Влахернську ікону, ми молимось за перемогу над усіма ворогами, які стають перед нашим народом і нашою країною. Ми покладаємо нашу віру та надію на Пресвяту Богородицю, просячи її заступництва, так само як колись звертались до неї Візантійці, щоб оберегти і захистити нас від небезпеки та зловмисних намірів.

Нехай Влахернська ікона Божої Матері завжди буде світлим символом духовного наставництва та підтримки для всіх, хто відзначає цей день. Ми молимося, щоб Господь посилив наші серця і дарував нам благодать, так щоб ми могли служити Йому з вірою та силою духу усі дні нашого життя. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія